Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 16 Maj 2022
wyniki na żywo mobilna wersja portalu

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Chełmianka wycofa się z III ligi?

2011-11-30 13:32:14 | autor: Mieczysław Suski | źródło: Nowy Tydzień « poprzedni news | następny news »


Chełmianka może nie przystąpić do rozgrywek rundy wiosennej piłkarskiej III ligi, bo klubowa kasa świeci pustkami. Działacze robią co mogą, aby pozyskać strategicznego sponsora, ale efektów brak. – Widmo wycofania drużyny z rozgrywek zajrzało nam głęboko w oczy – mówi prezes Grzegorz Gardziński.

- To prawda, istnieją poważne obawy, że nasz zespół nie przystąpi do rozgrywek rundy wiosennej III ligi – twierdzi prezes. – No chyba, że do lutego 2012 roku pozyskamy strategicznego sponsora i podreperujemy nasze finanse.
Bieżący rok klub zamknie stratą. Zobowiązania Chełmianki dziś sięgają kwoty około 100 tys. zł. – Już w połowie bieżącego roku podkreślałem, że pieniędzy wystarczy nam tylko do końca września - mówi Gardziński. – I tak też się stało. Mimo naszych wielu działań nie udało się nam pozyskać kolejnych sponsorów. Gdy były pieniądze, nasza drużyna grała w czołówce. Wystarczyło, że zabrakło funduszy i zespół zaczął przegrywać mecze.

Chełmianka
zalega z wypłatą diet dla piłkarzy i uregulowaniem należności wobec dostawców. – Koszty funkcjonowania klubu są dość wysokie. Przypomnę, że oprócz zespołu seniorów, grającego w III lidze, mamy jeszcze drużynę rezerw w lidze okręgowej, juniorów, trampkarzy i młodzików. Prawda jest taka, że pieniądze, jakimi dysponujemy są zupełnie nieadekwatne do gry na trzecim froncie. Mimo olbrzymich trudności, udało się nam zakończyć rundę jesienną na dobrym dziewiątym miejscu. Budżety innych klubów z Lubelszczyzny, jak choćby Podlasia Biała Podlaska, Tomasovii Tomaszów Lubelski, czy Avii Świdnik są znacznie wyższe. Minimalna kwota potrzebna do całorocznej działalności to 550 tys. zł. A nasz tegoroczny budżet wyniósł około 400 tys. zł. Wszędzie szukamy oszczędności. Zatrudnienie w klubie jest minimalne. Pełne etaty mają tylko kierownik klubu i trener pierwszego zespołu. Na pół etatu zatrudniona jest księgowa. Z pozostałymi szkoleniowcami podpisaliśmy umowy o dzieło.

Zarząd i rada nadzorcza Chełmianki od lat prowadzi działania, mające na celu pozyskanie dodatkowych wpływów do klubowej kasy. – Naszym największym sponsorem jest Urząd Miasta Chełm – mówi prezes Gardziński. – Gdyby nie wsparcie samorządu i zaangażowanie władz miasta z prezydent Agatą Fisz oraz wiceprezydentem Stanisławem Mościckim, na pewno nie bylibyśmy dziś w III lidze. Zdajemy sobie sprawę jednak z tego, że samo miasto nie jest w stanie finansować całej działalności klubu. Owszem, jest wiele firm, które wspierają nas finansowo, i którym dziękujemy za wsparcie, ale wciąż poszukujemy strategicznego sponsora. Jest bardzo duże grono osób prywatnych, które nam pomagają, co dla nas też jest bardzo ważne.
Zarząd klubu bardzo liczył na zwiększenie przychodów ze sprzedaży biletów na mecze piłkarskie. – Z frekwencją bywało różnie – mówi prezes Gardziński. – Robimy wszystko, aby zachęcić kibiców do oglądania naszych meczów z trybun stadionu miejskiego. Obiekt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, na każdym spotkaniu jest profesjonalna ochrona, na stadionie jest kamera podłączona do sieci miejskiego monitoringu. Niestety, wpływy ze sprzedaży biletów w większości nie pokryły kosztów organizacji imprezy sportowej. Zorganizowanie jednego meczu w Chełmie to wydatek rzędu od 4,5 do 5 tys. zł.

Władze klubu, za naszym pośrednictwem, apelują do władz miasta, radnych i potencjalnych sponsorów o jeszcze większe wsparcie dla Chełmianki. – Zrobiliśmy tak dużo dla chełmskiej piłki nożnej, wspólnie osiągnęliśmy sukces, jakim był awans do III ligi, i nie pozwólmy, aby ta ciężka praca poszła na marne – mówi prezes Gardziński. - Nie zaprzepaśćmy tego, co już zrobiliśmy. Dodatkowe koszty, abyśmy mogli grać w III lidze, poniosło też miasto. Są nowe ławki dla rezerwowych, mamy tablicę świetlną, czy monitoring. O tym, że istnieje potrzeba utrzymania zespołu w III lidze, świadczy duże zainteresowanie drużyną. Kibice z Chełma jeżdżą na wszystkie mecze rozgrywane na boiskach przeciwników. Nasze kluby kibica rozsiane są po całej Polsce, a nawet poza granicami kraju. Chełmianka, dzięki grze z drużynami z województwa podkarpackiego, promuje miasto. W naszej sytuacja każda pomoc jest bezcenna.

Prezes Gardziński twierdzi, że bez pomocy finansowej drużyna nie będzie uczestniczyła w rozgrywkach III ligi, bo bezsensowne byłoby dalsze zadłużanie klubu. – W konsekwencji mogłoby to doprowadzić do upadku całej Chełmianki. A tego nikt nie chce.
Zespół po rundzie jesiennej zgromadził 19 punktów. Byłoby ich znacznie więcej, gdyby w Sanoku i Boguchwale sędziowie nie wypaczyli wyników spotkań. – Poza nieudanym meczem w Malawie, gdzie przegraliśmy gładko 0:4, w pozostałych spotkaniach drużyna prezentowała się dość dobrze – uważa Grzegorz Gardziński. - Czasami brakowało nam szczęścia i traciliśmy punkty. Jeśli nasza sytuacja finansowa się poprawi i przystąpimy do rozgrywek rundy wiosennej, gra drużyna powinna być znacznie lepsza. Po kontuzjach do zespołu powrócą skrzydłowi Kamil Drob i Piotr Wójcik. Ale warunek jest jeden – musimy poprawić naszą kondycję finansową.Tagi: Chełmianka Chełm;  III liga lub.-podkarp.;

Komentarze

Start2011-12-06 23:27:47
do południk wschodni: wasza frekwencja też nie zachwyca, a przecież macie takie silne FC, braci z Motoru i Łęcznej, a Chełm to 2 miasto pod względem mieszkańców w województwie, a do tego III liga, a na stadionie puchy. Tak na prawdę nie ma was wcale więcej niż nas, bo ponad połowa osób na waszych meczach to Motor i Górnik. A co do umiejętności piłkarskich to przypomnij sobie ostatnie mecze w lidze i w pucharze między naszymi drużynami.

południk wschodni2011-12-06 08:32:51
"Krasnostawskim Startem opętani" - a jest was z dziesięciu? hahaha! Z tym opętaniem, to już trzeba do lekarza. Macie kompleks Chełmianki. Piłkarsko to nie ma co porównywać. Ostatnie miejsce w IV lidze to powód do dumy!

Start2011-12-05 20:15:51
do południk wschodni: My zawsze ponad wami, Krasnostawskim Startem opętani.

południk wschodni2011-12-04 18:23:50
po co Start w IV lidze. grajcie w V tam wasze miejsce cytuje: "Bez napinki. Pozdrawiam normalnych kibiców.

Start2011-12-03 23:26:08
I po co było się pchać ******** do III ligi? A-klasa - tam wasze miejsce. Bez napinki. Pozdrawiam normalnych kibiców.

pix2011-12-03 19:27:14
jeszce przyjda i beda grac darmo i słyszałem ze TATYSIAK MA GRAC W STARCIE

Joguś Wacuś2011-12-02 13:28:13
Tak kochasz swój klub "pix", że piszesz o swoim klubie i mieście "starcie krasnystaw" małą literą. W twoim "starcie krasnystaw" nie płacą wcale, więc nikt z Chełma nie pójdzie tam grać, bo trzeba jeszcze dopłacać do tego interesu.

Zażólkiew2011-12-02 11:08:17
Do Startu krasnystaw nikt nie przyjdzie, bo tam wcale nie płacą. Chcieliby żeby grać za czapkę śliwek. Zresztą to tylko 4 liga i ostatnie miejsce. Sadowski już ucieka.

pix2011-12-01 21:57:39
i bardzo dobrze w starcie krasnystaw potrzebuja piłkarzy mysle ze niektórzy przjda do nas grac

Zachodnia Lubelszczyzna2011-12-01 17:53:49
Niechce zaogniać tu dyskusji ale na meczach w B czy A klasie też można sie nieźle bawić. Popytajcie fanów z Zamościa,Biłgoraja czy Waszych ***** z Łęcznej. PS: Oczywiście Wam tego nie życze

Keczup po żydowsku2011-12-01 13:51:41
RTS Chełm hahaha - jak to brzmi? Przyklej sobie wlepkę na spłuczkę l*****. Nie siej popeliny, bo kilkunastu Ryśków z klanu pasuje w Chełmie jak świni siodło. Nie ma czegoś takiego jak RTS Chełm i nigdy nie było, a artukuł jest o Chełmiance, a nie o dzielnicy Łodzi.

rks19552011-12-01 13:41:27
W Chełmnie może i tak.

RTS Chełm2011-12-01 01:03:09
W Chełmnie TYLKO WIDZEW!

tylko chełmianka2011-11-30 19:17:14
Upadek klubu przerabialiśmy już na początku lat 90-tych. Nikt z kibiców naszego klubu nie chce powtórki, ale jak temu zapobiec skoro przez wiele lat tylko miasto w większym stopniu wspiera Chełmiankę. Gdzie są chełmskie firmy. Jakoś trudno mi uwierzyć, że do lutego 2012 uda się znaleźć poważnego inwestora, chociaż byłbym mile zaskoczony. Inny temat to baza sportowa w mieście. Swego czasu kibicowaliśmy koszykarkom Cementu Chełm, Meblotapu, ale nie było hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia. Teraz jest hala, ale brak w niej sportowej atmosfery, gdyż nie mamy żadnego zespołu na poziomie ligowym (grają TKKF-y, szkoły itp.). Kiedy doczekamy się porządnego stadionu z krytą trybuną, pod którą znajdą się szatnie, natryski, gabinety odnowy, biuro klubu). Szkoda gadać, tylko żal kibiców, piłkarzy, którzy w sercu mają ten klub i na każdym kroku interesują się sytuacją w klubie. Nie pozwólmy aby NASZA CHEŁMIANKA znowu musiała tułać się po V i VI-ligowych boiskach.

kibic2011-11-30 18:05:51
zacznijcie od infrastruktury. Brak boisk, stadion tragedia. Sponsorzy moze sie pojawia ale trzeba stworzyc dla nich produkt. Nikt obecnie w mecenasa sie nie bedzie bawil. Niech Prezes zaoferuje produkt, ktory sponsorzy kupia. Wyjechac na wycieczke do lepszych klubow i zobaczyc jak to robia. Najlatwiej wystawic reke i zbierac kase na uliczna pande:)

HEWLETT2011-11-30 15:05:23
Tem artykuł ma zwrócic uwagę na małe wsparcie chełmskich firm dla Chełmianki. Jedynym poważnym sponsorem jest Urząd Miasta Chełm i chwała im za to, oby utrzymali dotację na dotychczasowym poziomie. Chełmskie firmy są oporne na sponsoring sportu i taka prawda.

kolejna radosna wiadomość;STAL K raśnik również nie przystąpi do rewan2011-11-30 14:03:51
do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski