lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 19 Maj 2024

Bronowicki zagrał w Młodej Ekstraklasie

2010-10-18 10:56:50 | autor: PP | źródło: własne / 90minut.pl | foto: sport.pl « poprzedni news | następny news »

Wychowanek Górnika Łęczna i były reprezentant Polski Grzegorz Bronowicki (na zdjęciu) powoli wraca do formy po ostatniej kontuzji. W weekend zagrał pełne spotkanie w meczu Młodej Ekstraklasy. Jego klub, Ruch Chorzów wygrał 2:0 z Cracovią Kraków.

Na boiskach Młodej Ekstraklasy pojawili się także inni zawodnicy wywodzący się z Lubelszczyzny. Najwięcej było ich w spotkaniu GKS-u Bełchatów z Koroną Kielce. Bełchatowianie wygrali 2:1, a pełne 90 minut rozegrał w ich barwach wypożyczony z Widoku Lublin Piotr Piekarski. W ekipie "złocisto-krwistych" pełne 90 minut zaliczyło dwóch "naszych". Bramki strzegł Paweł Socha (Górnik Łęczna, Wisła Puławy), a w polu biegał Karol Zych (MUKS Kraśnik, Górnik Łęczna).

Po raz kolejny szansę na grę otrzymał zawodnik Lecha Poznań Mateusz Olszak. Były zawodnik Wisły Puławy pojawił się na boisku w 67. minucie. Niestety "Kolejorz" nie sprostał Zagłębiu Lublin i przegrał 0:1.

Dziś rozegrane zostaną dwa kolejne mecze Młodej Ekstraklasy. Legia Warszawa zmierzy się z Widzewem Łódź i w tym spotkaniu może wystąpić kilku lubelskich graczy. W drugim meczu Wisła Kraków z Adrianem Ligienzą podejmie Górnika Zabrze.