lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Środa 8 Maj 2024

Avia Świdnik zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu LZPN

2011-05-04 17:39:00 | autor: KD | źródło: własne / Kurier Lubelski « poprzedni news | następny news »

W rozegranym dziś w Janowie Lubelskim finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej czwartoligowa Janowianka uległa wyżej notowanej Avii Świdnik 1:4. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Wynik w 52. minucie otworzył młody Patryk Sikora. Dwanaście minut później drugą bramkę dla świdniczan zdobył Damian Iracki. Chwilę później nieporozumienie obrońców oraz bramkarza gości wykorzystał Łukasz Piecyk i zdobył bramkę kontaktową. Końcówka należała jednak do graczy Tomasza Wojciechowskiego. W 87. minucie pięknym uderzeniem z blisko trzydziestu metrów popisał się Łukasz Kamiński zdobywając trzeciego gola dla Avii. Wynik meczu został ustalony w 90. minucie po samobójczym trafieniu Adriana Wojtana.

Janowianka Janów Lubelski 1:4 (0:0) Avia Świdnik

Bramki: Piecyk 66 - Sikora 52, Iracki 64, Kamiński 87, A. Wojtan 90 (samobójcza)

Janowianka: Drelich - P. Sadowski, Mierzwa (78 B. Wojtan), Sobótka, Chmiel, Gąbka, Kamiński (82 A. Wojtan), Duda, Jakiemczuk (46 Mateusz Szczecki), Piecyk, Budkowski (58 Michał Szczecki)

Avia: Zolech - Bednarek, Grzegorczyk, Maciejewski, Paluszek, Filutowski (46 Kubiak), Kamiński, Jeleniewski, Iracki (87 Stępniewski), Sikora, Danielak (52 Pranagal)