lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Sobota 18 Maj 2024

IV liga: Orlęta Radzyń Podlaski 12:0 Huczwa Tyszowce

2011-06-12 17:00:56 | autor: PP | źródło: własne / orleta-spomlek.pl « poprzedni news | następny news »

Wysokie zwycięstwo odniosły w XXVII serii spotkań Orlęta Radzyń Podlaski. Lider rozgrywek na stadionie przy ulicy Warszawskiej rozbił Huczwę Tyszowce aż 12:0. Goście większą część spotkania grali w "10", bowiem już w 12 minucie gry do szatni odesłany został Piotr Joniec.  W 80 minucie z boiska zszedł kontuzjowany Łukasz Hałasa i zespół Jacka Paszkiewicza musiał grać w "9", w 89 minucie czerwoną kartkę obejrzał Stanisław Anioł i beniaminek z Tyszowiec spotkanie kończył w "8".

Strzelanie rozpoczęło się już w 6 minucie. Wówczas to wynik spotkania otworzył Patryk Czarnecki, który wykorzystał podanie Łukasza Kępy. Trzy minuty później to Kępa cieszył się z bramki. Po kolejnych 300 sekundach było 3:0. Tym razem karnego na bramkę zamienił kapitan Orląt, Paweł Pliszka. W 17 minucie Rafał Borysiuk otworzył drogę do bramki Łukaszowi Kępie i ten zdobył swojego drugiego gola w spotkaniu. Również drugą bramkę na swoje konto zapisał Czarnecki wyyprowadzając swój zespoł w doliczonym czasie pierwszej połowy na pięciobramkowe prowadzenie. Na początku drugiej połowy Czarnecki skompletował hatricka, asystę tym razem zanotował Marek Leszkiewicz. W 59 minucie siódmą bramkę dla gospodarzy po błędzie Stanisława Anioła dołożył Mateusz Puła. Wejście smoka miał powracający po kontuzji Marek Piotrowicz. Po pięciu minutach przebywania na boisku zmusił Dudka do wyjęcia piłki z siatki. Na kwadrans przed końcem spotkania Piotrowicz otrzymał dobre podanie od Pliszki i podwyższył na 9:0. W 80 minucie dwucyfrówkę otworzył kapitalnym uderzeniem z dystansu Dariusz Ptaszyński. W 90 minucie wynik spotkania na 11:0 podwyższył Pliszka, który pokonał Dudka bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Końcowy wynik ustalił Piotr Zmorzyński, który w doliczonym czasie gry dobił ekipę Huczwy.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Orląt Radzyń Podlaski zapewniła sobie awans do III ligi. Tym samym podopieczni Rafała Wójcika po rocznej przerwie znów zagrają z czołowymi drużynami Lubelszczyny i Podkarpacia.

Orlęta Radzyń Podlaski - Huczwa Tyszowce 12:0 (5:0)

Czarnecki 6, 45, 50, Ł.Kępa 10, 17, Pliszka 14 z karnego, 90, Puła 59, Piotrowicz 65, 76, Ptaszyński 80, Zmorzyński 90+2

Żółte kartki: Ptaszyński, Puła, Nowik - Droździel, Anioł, Dudek

Czerwona kartka: Joniec (Huczwa, 12 min), Anioł (Huczwa, 89 min, za drugą żółtą)

Sędziował: Wojciech Rek (KS Lublin)

Widzów: 700

Orlęta: Stężała - Leszkiewicz (75 Sawczuk), Kozłowski, Nowik, Kuśmirek (51 Koczkodaj), Ptaszyński, Borysiuk, Pliszka, Łukasz Kępa (67 Zmorzyński), Czarnecki (60 Piotrowicz), Puła

Huczwa: Wichoć (46 Dudek) - Anioł, Joniec, Mruk, Orzechowski, Cieślik, Późniak, Pawlenko (69 Radecki), Hałasa, Rejs (75 Błaszczuk), Droździel (69 Maliszewski)

Tagi: Huczwa Tyszowce;  IV liga lubelska;  Orlęta Radzyń Podlaski;