lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 6 Maj 2024

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

II liga: Wisła Puławy 2:1 Znicz Pruszków

2011-09-10 12:44:50 | autor: TP | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Zwycięstwem Wisły Puławy zakończyło się sobotnie spotkanie 8. kolejki II ligi wschodniej. Wiślacy dzięki bramkom Łukasza Misztala oraz Łukasza Gizy pokonali Znicz Pruszków 2:1. Honorowe trafienie dla gości z Pruszkowa zdobył znany z występów w Górniku Łęczna, Kamil Witkowski.

Już w trzeciej minucie tuż przed polem karnym faulowany był Konrad Nowak. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Łukasz Misztal. Z reguły puławski obrońca stara się trafić w okienko bramki rywali, ale tym razem było inaczej. Misztal wykorzystał błąd obrońcy w murze, który podskoczył do góry i strzałem po ziemi idealnie zmieścił piłkę w bramce pruszkowian. Kolejne minuty to wyrównana gra, ale sytuacje bramkowe stwarzali tylko nominalni gospodarze. Najlepszą w trzydziestej ósmej minucie miał najbardziej aktywny na boisku Nowak. Napastnik Wisły otrzymał piłkę z prawej strony i przyjął piłkę ze zwodem gubiąc stopera gości. Następnie uderzył silnie i z najwyższym trudem piłkę odbił golkiper rywali.

Druga połowa też należała do puławian, którzy raz po raz zagrażali bramce przyjezdnych. W sześćdziesiątej piątej minucie Wiślacy podwyższyli rezultat. W polu karnym Misztal faulował szarżującego Nowaka, a jedenastkę pewnie egzekwował Łukasz Giza. Przy niekorzystnym wyniku trener gości wpuścił do gry Kamila Witkowskiego zwiększając siłę rażenia swojego zespołu. Przyniosło to efekt dopiero w końcowym fragmencie gry. W osiemdziesiątej drugiej minucie kibice zobaczyli pierwszą groźną akcję Znicza choć strzał jakim została zakończona pozostawiał wiele do życzenia. Pięć minut później udało się już trafić do siatki, a uczynił to wspomniany Witkowski wykorzystując niefrasobliwość obrońców przy ustawianiu pułapki ofsajdowej.

Wisła Puławy 2:1 (1:0) Znicz Pruszków

Bramka: Misztal 3, Giza 65 (karny) - Witkowski 87

Wisła: Beszczyński - Gawrysiak, Skórnicki, Budzyński, Łukasz Misztal, Kozieł (70 Olszak), Mokiejewski (90 Wójtowicz), Wiącek, Giziński, Giza (85 Orzędowski), Nowak

Znicz: Piotr Misztal - Kucharski, Jędrych, Sztybrych, Januszewski, Duda (60 Tomas), Wojdyga, Bylak (60 Witkowski), Kopciński (84 Majewski), Zawodziński, Łudziński

Żółte kartki: Budzyński, Łukasz Misztal, Nowak - Piotr Misztal, Szybrych, Januszewski