Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 19 Styczeń 2025
wyniki na żywo zgłoś newsa

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Podsumowanie jesieni w zamojskiej klasie okręgowej

2011-11-20 17:55:35 | autor: Krzysztof Jóźwik | źródło: mksunia.futbolowo.pl « poprzedni news | następny news »


Zapraszamy do lektury artykułu, który podsumowuje rundę jesienną sezonu 2011/2012 w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Największa niespodzianka, oraz zaskoczenie mijającej rundy to występ Aleksandrii Aleksandrów, która zajęła wysokie drugie miejsce. Nie zawiódł AMSPN Hetman Zamość, zgodnie z przedsezonowymi oczekiwaniami, pewnie zmierzając w kierunku czwartoligowego frontu. Zawiódł natomiast Tur Turobin, który wyraźnie zgubił swoją dobrą formę, do której przyzwyczaił nas w ostatnich latach.    

TABELA ZAMOJSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

Statystki zbiorcze:


Rozegranych spotkań: 120

Gole: 524

Średnia goli na mecz: 4,36

Zwycięstwa gospodarzy: 52

Remisy: 14

Zwycięstwa gości: 54

Najwięcej goli strzelonych: AMSPN Hetman Zamość (77)

Najwięcej goli straconych: Olimpiakos Tarnogród (65)

Najwięcej goli strzelonych u siebie: AMSPN Hetman Zamość (48)

Najwięcej goli strzelonych na wyjeździe: AMSPN Hetman Zamość (29)

Najwięcej goli straconych u siebie: Tur Turobin (28)

Najwięcej goli straconych na wyjeździe: Olimpiakos Tarnogród (38)

Najwięcej zwycięstw: AMSPN Hetman Zamość (14)

Najwięcej remisów: Grom Różaniec (6)

Najwięcej porażek: Olimpiakos Tarnogród (13)

Najwięcej zwycięstw u siebie: Korona Łaszczów, AMSPN Hetman Zamość, Aleksandria Aleksandrów (7)

Najwięcej zwycięstw na wyjeździe: Kryształ Werbkowice (8)

Najwięcej remisów u siebie: Grom Różaniec (4)

Najwięcej remisów na wyjeździe: Unia Hrubieszów (3)

Najwięcej porażek u siebie: Olimpiakos Tarnogród (7)

Najwięcej porażek na wyjeździe: Olimpiakos Tarnogród, Victoria Łukowa/Chmielek, Relax Księżpol (6).

 

Bramki strzelono (statystyki zbiorcze).


77
- AMPSN Hetman Zamość

47 – Igros Krasnobród

46 - Aleksandria Aleksandrów

43 – Grom Różaniec

39 – Olimpia Miączyn

37 – Korna Łaszczów

32 – Sparta Łabunie

30 – Kryształ Werbkowice

29 – Unia Hrubieszów

29 – ostoja Skierbieszów

24 – Echo Zawada

23 - Tur Turobin

21 – Victoria Łukowa/Chmielek

20 – Tanew Majdan Stary

17 – Relax Księżpol

10 – Olimpiakos Tarnogród

 

Bramki stracone (zbiorczo)

65
– Olimpiakos Tarnogród

52
– Relax Księżpol

48 – Tur Turobin

47 – Unia Hrubieszów

47 – Tanew Majdan Stary

46 – Victoria Łukowa/Chmielek

40 – Echo Zawada

28 – Igros Krasnobród

28 – Sparta Łabunie

23 – Grom Różaniec

22 – Olimpia Miączyn

20 – Ostoja Skierbieszów

19 – Aleksandria Aleksandrów

18 – Kryształ Werbkowice

14 – Korona Łaszczów

7 – AMPSN Hetman Zamość

 

Zwycięstwa zbiorczo:

14
– AMSPN Hetman Zamość

12 – Aleksandria Aleksandrów

11 – Korona Łaszczów

9 – Kryształ Werbkowice

9 – Ostoja Skierbieszów

8 – Grom Różaniec

8 – Igros Krasnobród

8 – Olimpia Miączyn

6 – Sparta Łabunie

5 – Echo Zawada

4 – Victoria Łukowa/Chmielek

3 – Tanew Majdan Stary

3 – Tur Turobin

3 – Unia Hrubieszów

2 – Relax Księżpol

1 – Olimpiakos Tarnogród

 

Remisy zbiorczo:

6
– Grom Różaniec

4 – Unia Hrubieszów

3 – Sparta Łabunie

2 – Korona Łaszczów, Relax Księżpol, Olimpia Miączyn, Tur Turobin

1 – AMSPN Hetman Zamość, Tanew Majdan Stary, Ostoja Skierbieszów, Victoria Łukowa/Chmielek, Olimpiakos Tarnogród, Kryształ Werbkowice, Aleksandria Aleksandrów

Porażki zbiorczo:

13
– Olimpiakos Tarnogród

11 – Tanew Majdan Stary

11 – Relax Księżpol

10 – Victoria Łukowa/Chmielek

10 – Tur Turobin

10 – Echo Zawada

8 – Unia Hrubieszów

7 – Igros Krasnobród

6 – Sparta Łabunie

5 – Ostoja Skierbieszów

5 – Olimpia Miączyn

5 – Kryształ Werbkowice

2 – Korona Łaszczów

2 – Aleksandria Aleksandrów

1 – Grom Różaniec

 

1. AMSPN Hetman Zamość
– miejsce w tabeli, liczba zdobytych punktów oraz fakt, że jesienią nikt Hetmana nie był wstanie pokonać mówi samo za siebie. AMSPN był nie do zatrzymania i zgodnie z oczekiwaniami pełniąc rolę faworyta zajął zasłużenie fotel lidera. Czwarta liga, co raz bliżej.

2. Aleksandria Aleksandrów
– rewelacja rundy jesiennej. Beniaminek ligi spisywał się bardzo dobrze, zaskakując nie jednego rywala. Skuteczny sposób na pokonanie groźnego beniaminka znalazły tylko dwie drużyny: Korona Łaszczów oraz AMSPN Hetman Zamość. Aleksandria w nowej lidze odnalazła się doskonale, prezentując przy tym bardzo skuteczny futbol.

3. Korona Łaszczów
– trzecie miejsce na półmetku sezonu nie jest takie złe. Jednak wydaje się, że w Łaszczowie pozostał spory niedosyt, bowiem drugi plac uciekł dopiero w ostatniej kolejce. Szkoda również zapewne meczu w Skierbieszowie, kiedy to po długiej serii dziesięciu meczów bez porażki przytrafiła się wpadka.

4. Grom Różaniec
– przed sezonem można było spodziewać się, że Grom będzie walczył o czołowe lokaty, a skończyło się miejscem tuż za podium, które wynika ze sporej liczby meczów zremisowanych. Co ciekawe tylko AMSPN Hetman Zamość potrafił pokonać drużynę z Różańca. Jeśli więc zimą Grom poprawi skuteczność, to można się spodziewać, że obecna pozycja w tabeli zostanie poprawiona o jedno lub dwa oczka.

5. Kryształ Werbkowice
– zaczął, jak i skończył rundę jesienią dwoma porażkami, zaś lepiej prezentował się w połowie trwania rozgrywek. W Krysztale za pewne są zadowoleni z obecnej rundy, bowiem trzeba pamiętać, że praktycznie wszystkie spotkania drużyna z Werbkowic rozgrywała na wyjeździe. Wiosną nowy stadion, nowe boisko, będą sporym autem Kryształu, który z całą pewnością włączy się do rywalizacji o czołowe lokaty.

6. Ostoja Skierbieszów
– początek rudny fatalny, później było już lepiej, ale bez fajerwerków. Z kim Ostoja miała wygrać to wygrała, a z kim przegrać to przegrała. Mimo wszystko to wciąż silny i doświadczony zespół, który chyba nie do końca wykorzystał swój potencjał.

7. Olimpia Miączyn
– kolejny po Aleksandrii beniaminek, który może być zadowolony ze swoich występów w lidze okręgowej. Olimpia zaczęła mocno, ale im rozgrywki nabierały tępa to traciła wypracowaną przewagę, szczególnie w starciach z bardziej silnymi rywalami.

8. Igros Krasnobród
– nie ma, co się oszukiwać, ale po drużynie z Krasnobrodu oczekiwano czegoś więcej niż ósma lokata. Początek był bardzo obiecujący, jednak w piątej kolejce rozpoczęła się plaga porażek, która trwała aż do jedenastej kolejki. Końcówka rundy zakończona w dobrym stylu, ale wspomniane wcześniej sześć porażek powodują spory niesmak.

9. Sparta Łabunie
– spodziewałem się, że Sparta będzie broniła się w obecnym sezonie przed spadkiem do niższej ligi. I tak właściwie było aż do dziesiątej kolejki. W mecz z Victorią w końcu zazębiły się wszystkie mechanizmy w drużynie Sparty, co zaowocowało serio czterech imponujących zwycięstw. Sparta jest bardzo blisko zapewnienia sobie ligowego bytu.

10. Echo Zawada
– ligowy średniak, który raz przegrywał, po czym w kolejnej już kolejce musiał przełknąć gorycz porażki. Końcówka rudny fatalna, pięć porażek z rzędu spowodowały, że Echo systematycznie obniżało się w dół ligowej tabeli.

11. Victoria Łukowa/Chmielek
– początek rundy wręcz tragiczny, praktycznie same porażki. Później było już lepiej, ale bez rewelacji. Wstydliwa porażka 8-1 ze Spartą Łabunie na pewno na długo zostanie w pamięci zawodników Victorii. Jeśli już drużyna z Łukowej wygrywała to tylko z drużynami z dolnych rejonów tabeli.

12. Unia Hrubieszów
– który to już sezon Unia rozczarowuje. Praktycznie bez żadnych przygotowań przystąpiono do rozgrywek. Efekt jest tego taki że wiosną zespół z Hrubieszowa będzie musiał bronić się przed spadkiem.

13. Tur Turobin
– niestety trzeba przyznać, że to właśnie Tur najbardziej rozczarował w rundzie jesiennej. Spodziewano się, że jak to miało w latach ubiegłych Tur mocno namiesza w górnej części tabeli. Stało się inaczej i drużyna z Turobina znajduje się tuż nad strefą spadkową. Szoda, bowiem gdyby Tur był w formie jak przed dwóch lat to zapewne zamojska liga okręgowa byłaby ciekawsza.

14. Tanew Majdan Stary
– najwyższe zwycięstwo tej drużyny odnotowane zostało w Hrubieszowie. 5-0 Tanew rozbił słabo spisująca się jesienią Unię Hrubieszów. Potem przyszły kolejne dwa zwycięstwa i na tym zakończyło się wojowanie w lidze drużyny z Majdanu Starego.

15. Relax Księżpol
– wyniki mówią same za siebie, Relax jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Tylko solidnie przepracowana zima, oraz odpowiednie wzmocnienia mogą tą drużynę uratować przed spadkiem.

16. Olimpiakos Tarnogród
– drużyna, która przez całą rundę musiała, schodzić z boiska pokonana. Dopiero w ostatniej kolejce udało się dość niespodziewanie wygrać. Jeden błysk, jednak niczego nie zmienia. Olimpiakos z czteroma punktami na koncie, raczej nie utrzyma się w V lidze. Choć nie można jeszcze skreślać tej drużyny. W futbolu przecież wszystko jest możliwe.



Tagi: Zamojska klasa okręgowa;


do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski