Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

I liga: GKS Bogdanka 2:0 Piast Gliwice

2012-05-16 18:55:58 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Niespodzianka w Łęcznej, GKS Bogdanka pokonał lidera pierwszoligowych rozgrywek, Piasta Gliwice 2:0. W 8. minucie dobrze po rzucie rożnym uderzał głową El Mehdi Sidqy. Z trudem piłkę odbił bramkarz Piasta. Goście odpowiedzieli w 30. minucie. Mariusz Zganiacz zagrał prostopadłą piłkę do Rubena Jurado, który z kolei wyłożył futbolówkę Wojciechowi Kędziorze. Ten ostatni pomylił się nieznacznie. W 32. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Kapitalnie zachował się Wojciech Łuczak, który przerzucił piłkę nad Mateuszem Bodziochem i uderzył z woleja w długi róg otwierając wynik meczu. Po chwili mogło być już 2:0, ale Szmatuła odbił z trudem ładny strzał Zubera. W doliczonym czasie gry wymarzoną okazję do wyrównania zmarnował Pavol Cicman, który w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany obrazu gry. W 57. minucie z rzutu wolnego uderzał Tomasz Podgórski, mocno bita piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki Prusaka. W 61. minucie było 2:0 dla gospodarzy, solowym rajdem popisał się Wojciech Łuczak i wygrał pojedynek ze Szmatułą trafiając przy bliższym słupki bramki gliwiczan. W 79. minucie przed Prusakiem znalazł się niepilnowany Tomas Docekal, przerzucił piłkę nad golkiperem GKS i trafił w słupek! Drugi strzał został zablokowany przez stoperów z Łęcznej. W doliczonym czasie gry błąd po strzale Podgórskiego popełnił Prusak, ale na szczęście dla gospodarzy - bez konsekwencji. W odpowiedzi bramkarz Piasta wygrał pojedynek z Nildo. Już w piątej doliczonej minucie groźnie z powietrza uderzał Zganiacz jednak futbolówka minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

GKS Bogdanka 2:0 (1:0) Piast Gliwice