lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 6 Maj 2024

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Motor Lublin wygrywa Piłkarską Galę

2013-01-13 00:27:39 | autor: KD / PP | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Lubelscy kibice w sobotnie popołudnie mieli sporo powodów do zadowolenia. W hali Globus odbyła się po raz pierwszy Piłkarska Gala, która była połączeniem zawodów piłkarskich oraz występów artystycznych. W turnieju drużyn profesjonalnych wzięły udział dwa lubelskie zespoły - Motor oraz Lublinianka, a także ekstraklasowa Jagiellonia Białystok i pierwszoligowy GKS Bogdanka. W turnieju pokazowym wystąpiła Reprezentacja Artystów Polskich, drużyna sponsorów, dziennikarzy oraz przyjaciół Jacka Bąka.

Kilka minut po godzinie piętnastej w obecności dużej grupy kibiców jako pierwsi na parkiet wyszli gracze Lublinianki i Motoru, którzy zmierzyli się w pierwszym półfinale. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla wyżej notowanych podopiecznych Piotra Świerczewskiego. Po trzech minutach prowadzili już 2:0 po golach Patryka Czułowskiego i Grzegorza Bronowickiego. Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobył Mateusz Majewski, ale to było wszystko na co było stać trzecioligowca. Później do bramki trafiali już tylko Motorowcy grając na sporym luzie. Na listę strzelców wpisywali się Falisiewicz, Ciarkowski, Karwan, Matuszczyk oraz po raz drugi Czułowski.

W drugim półfinale wystąpiły drużyny Jagiellonii Białystok i GKS Bogdanka. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się podopieczni Piotra Rzepki, którzy prowadzili od 8. minuty po golu Huberta Kotowicza. Dwie minuty po wznowieniu gry było już 2:0 dla łęcznian. Tym razem Łukasza Skowrona pokonał kapitalnym uderzeniem Tomas Pesir. Kilka sekund później ładnie z piłką obrócił się Michał Fidziukiewicz i pokonał Sergiusza Prusaka. W 15. minucie gry po strzale jednego z białostoczan piłka szczęśliwie odbija się od Macieja Gajosa, który doprowadził do remisu. Na trzy minuty przed ostatnią syreną do siatki trafił najlepszy w drużynie Tomasza Hajty - Tomasz Kupisz,a dwie i pół minuty później wynik ustalił Adam Dźwigała.

Lubelscy kibice licznie stawili się w hali Globus, fot. Piotr Podleśny

Wynik w meczu o trzecie miejsce bardzo szybko otworzył Tomas Pesir. Lublinianka grała jednak bardziej odważnie niż w meczu z Motorem i to się opłaciło. W szóstej minucie Mateusza Oszusta pokonał Mateusz Majewski. Tuż przed przerwą swoją kolejną bramkę zdobył Pesir, ale lublinianie atakowali zaciekle bramkę łęczyńskiego zespołu. Niestety brakowało skuteczności. Strzały Wójtowicza, Gromby i bardzo aktywnego Muszyńskiego padały łupem Prusaka lub mijały bramkę rywali. Druga połowa to był już jednak pokaz siły GKS. Grający bardziej dojrzale pierwszoligowcy dobrze się bronili i bezlitośnie wykorzystywali błędy młodych lublinian, trafiając do siatki aż pięciokrotnie jednocześnie nie tracąc żadnej bramki.

Finał pomiędzy Jagiellonią a Motorem okazał się najlepszym meczem całego turnieju. Już w pierwszej minucie Oszusta pokonał Tomasz Kupisz, a kolejne minuty także należały do ekipy z Podlasia. W ósmej minucie po raz kolejny błysnął Kupisz, który po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Gajosowi, a ten dopełnił formalności. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem grającej w T-Mobile Ekstraklasie Jagiellonii. Krótką przerwę dobrze wykorzystał Piotr Świerczewski bowiem jego zespół w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej i w piętnastej minucie zdobył bramkę kontaktową. Po raz kolejny tego dnia bramkarza rywali pokonał Patryk Czułowski. Od tego momentu lublinianie uwierzyli, że mogą jeszcze wygrać turniej. Dwie minuty po trafieniu Czułowskiego ładną akcję strzałem zakończył Grzegorz Bronowicki, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Dobitkę wybił głową jeden z obrońców, ale kolejny strzał Bronowickiego wylądował już w siatce. Ożywili się kibice na trybunach, ale prawdziwa eksplozja radości nastąpiła po kolejnych sześćdziesięciu sekundach. Na indywidualną akcję zdecydował się Czułowski i ładnie przymierzył tuż przy słupku nie dając szans Skowronowi. Ostatnie minuty to rozpaczliwie próby doprowadzenia do remisu przez zespół Tomasza Hajty, który wycofał bramkarza. Na niewiele się to zdało. Dokładnie sekundę przed końcową syreną Motor zdobył czwartego gola za sprawą Rafała Niżnika pieczętując wygraną w całym turnieju.

Motor zasłużenie sięgnął po triumf w turnieju, fot. Piotr Podleśny

W turnieju pokazowym zwyciężyła drużyna przyjaciół Jacka Bąka, w której wystąpili m.in. Jerzy Dudek, Stefan Majewski, Jacek Krzynówek, Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski czy Cezary Kucharski. Drugie miejsce zajął zespół dziennikarzy pod wodzą Tomasza Jasiny z gościnnym udziałem Piotra Rzepki. Trzecią lokatę zajęli sponsorzy (gościnnie wystąpili Mariusz Sawa i Sławomir Nazaruk). Na ostatnim czwartym miejscu uplasowała się Reprezentacja Artystów Polskich z m.in. Jarosławem Jakimowiczem, Piotrem Zeltem, Markiem Włodarczykiem oraz Marcinem i Rafałem Mroczkami w składzie. Całości dopełniały występy artystyczne.

W kończącym zmagania meczu towarzyskim zwycięzców obydwu turniejów zespół przyjaciół Jacka Bąka pokonał lubelski Motor 5:3.

Wyniki turnieju:

Półfinały:

Motor Lublin 7:1 (3:1) Lublinianka

Czułowski (dwie), Bronowicki, Falisiewicz, Ciarkowski, Karwan, Matuszczyk - Majewski

Klasyfikacja strzelców:

4 bramki: Czułowski (Motor), Pesir (GKS)
2 bramki: Bronowicki (Motor), Gajos, Kupisz (obaj Jagiellonia), Majewski (Lublinianka)