lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 19 Maj 2024

III liga: Liderów dwóch

2013-05-13 00:40:59 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Liderów dwóch - można powiedzieć po 25. kolejce spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej parafrazując tytuł znanej polskiej komedii. Przewaga Tomasovii nad mielecką Stalą stopniała już do zera i teraz obydwa zespoły legitymują się tym samym dorobkiem punktowym.

Dobre wrażenie, za które jednak punktów się nie przyznaje, zostawili po sobie w Mielcu piłkarze Lublinianki-Wieniawy. Podopieczni Marka Sadowskiego po nieco ponad kwadransie prowadzili z faworyzowanymi gospodarzami 2:0 po golach Erwina Sobiecha i Mateusza Majewskiego, który wykorzystał błąd Bogusława Wyparły. Niestety w 28. minucie bramkę kontaktową zdobył Kardyś dając miejscowym sygnał do ataku. W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali mielczanie, ale Lublinianka miała swoje okazje do podwyższenia rezultatu. Niestety Bogusław Wyparło nie dał się już pokonać, a niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania. Ambitnie grający Stalowcy pokonali Marcina Zapała dwukrotnie za sprawą Sebastiana Łętochy i Kamila Kościelnego odpowiednio w 85. i 91. minucie.

Sporo emocji było także w Poniatowej w spotkaniu Avii Świdnik i krośnieńskich Karpat choć o pierwszej połowie nikt już raczej nie pamięta. Wszystko co najważniejsze odbyło się w drugiej odsłonie i.. tuż po jej zakońćzeniu. W 48. minucie prowadzenie objęli goście, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Buczek. Chwilę później był już remis, a swoją bramkę zdobył wprowadzony w przerwie Bartłomiej Mazurek. W 74. minucie to świdniczanie byli na prowadzeniu, a trzecią bramkę w lidze po powrocie do Avii zdobył Wojciech Białek. Na tym się jednak nie skończyło. Dziesięć minut później czerwoną kartkę za bardzo wątpliwy faul obejrzał Mazurek, a chwilę później bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Zajdel wyrównując stan zawodów. Tuż po meczu za dyskusję z arbitrem czerwony kartonik zobaczył Michał Maciejewski.

Coraz bliżej utrzymania trzecioligowego bytu, co jeszcze niedawno wydawało się zadaniem z gatunku "mission impossible", jest Stal Kraśnik. Zespół Dariusza Matysiaka wygrał z Polonią Przemyśl 3:1 i do bezpiecznego miejsca w tabeli brakuje już tylko dwóch oczek. W tym przeciętnym widowisku bramki dla kraśniczan zdobywali Jarosław Shpikula, Tomasz Ryczek i Daniel Szewc. Trener Matysiak ma spory ból głowy przed najbliższym meczem z Chełmianką. Czerwoną kartkę za faul obejrzał Krzysztof Mazur i w przyszłą niedzielę szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z jego usług.

Z pomocą kraśnickiej Stali przychodzą Orlęta Radzyń, które gubią punkty na własnym stadionie. Dziś zawodnicy Damiana Panka, który zastąpił Sławomira Adamusa, przegrali ze Stalą Sanok 1:2 choć z przebiegu gry na porażkę nie zasłużyli. Niestety dwa fatalne błędy w obronie padły łupem Ołeksandra Szałamaja i Damiana Niemczyka, a trafienie Roberta Kazubskiego okazało się tylko golem honorowym.

Goli nie obejrzeli kibice w Tomaszowie Lubelskim, gdzie miejscowa Tomasovia zremisowała z Chełmianką. Samo spotkanie jednak mogło się podobać, a okazji bramkowych nie brakowało. Doskonale w bramce chełmian spisywał się Paweł Szokaluk, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę z opresji. Tomaszowianie zdobyli wiosną zaledwie sześć punktów i w niczym nie przypominają murowanego kandydata do awansu z jesieni. W tabeli rundy rewanżowej zajmują dopiero trzynastą lokatę wyprzedzając tylko radzyńskie Orlęta oraz Czarnych Jasło.

Niezbyt dobrze wiedzie się także Podlasiu Biała Podlaska. Bialczanie przegrali dziś trzeci kolejny mecz przed własną publicznością ulegając drużynie Orła Przeworsk 0:1. Zwycięskiego gola zdobył już w 14. minucie Marcin Pilecki.

Stal Mielec 3:2 (1:2) Lublinianka-Wieniawa