lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 20 Maj 2024

III liga: Gole w końcówkach, lider już na Podkarpaciu

2013-06-03 15:40:05 | autor: KD | źródło: własne / fot. Kamil Kmieć « poprzedni news | następny news »

Stało się to o czym wróble ćwierkały już od kilku tygodni. Tomasovia roztrwoniła ośmiopunktową zaliczkę po rundzie jesiennej i oddała przodownictwo w tabeli mieleckiej Stali. Szkoda to wielka, bo ucieka szansa na kolejny zespół z naszego województwa w rozgrywkach II ligi wschodniej.

Podopieczni Bohdana Bławackiego grali w niedzielę w Lublinie z tamtejszą Lublinianką-Wieniawą. Spotkanie nie zachwyciło, a klarownych sytuacji bramkowych było niewiele. Najlepszą z nich zmarnował w 72. minucie Norbert Raczkiewicz, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Lublinianie zanotowali czwarty remis z rzędu, Tomasovia stała się po zimie praktycznie ligowym średniakiem, który wiosną traci do najlepszego Izolatora aż 11 punktów! Po raz kolejny potwierdziła się słaba dyspozycja strzelecka graczy ofensywnych. Tomaszowianie w dziesięciu meczach wiosną strzelili zaledwie dziewięć bramek.

Dotychczasowemu liderowi nie udało się pokonać golkipera lublinian, na zdjęciu Jurij Mychalczuk / fot. Kamil Kmieć

Emocjonujące widowisko obejrzała licznie zgromadzona publiczność w Łukowie. Blisko 1000 osób oglądało przegrany mecz derbowy łukowian z imiennikami z Radzynia. Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy już w 7. minucie za sprawą Konrada Króla objęli prowadzenie. Później do głosu doszli jednak miejscowi. Najpierw Jakub Jarzynka, a niespełna kwadrans później Cezary Demianiuk wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie. Łukowianie szli za ciosem i kontrolowali przebieg meczu aż do 85 minuty. Wtedy kapitalnym uderzeniem popisał się Rafał Borysiuk, a trzy minuty później piłkę do siatki wepchnął ponownie Konrad Król dając gościom bezcenne trzy punkty. Sytuacja gospodarzy staje się dramatyczna, a szanse na utrzymanie III ligi spadły praktycznie do zera.

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy o doskonałej formie strzeleckiej Wojciecha Białka. Napastnik Avii nie pozwala zmienić tego poglądu i w ubiegłą sobotę dopisał do swojego konta kolejne dwa trafienia. Jedną bramkę zdobył także Konrad Tarkowski i świdniczanie pewnie pokonali w Przeworsku tamtejszego Orła 3:0.

Jeden punkt z Sanoka przywożą piłkarze Chełmianki, którzy zremisowali z tamtejszą Stalą 2:2. W 31 minucie kapitalnym uderzeniem gospodarzy na prowadzenie kapitalnym strzałem wyprowadził Damian Niemczyk. Już dziewięć minut później przytomnym strzałem wyrównał Piotr Wójcik. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli sanoczanie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę strzałem głową zamienił niepilnowany Daniel Góra. Goście nie poddali się i w 70. minucie do wyrównania także strzałem głową doprowadził Marcin Gregorowicz zapewniając swojemu zespołowi bardzo cenny punkt.

Fatalnie swoje spotkanie z Karpatami Krosno rozpoczęła Stal Kraśnik. Już w 35. sekundzie gry krośnianie zdobyli gola za sprawą Dawida Kuligi po błędzie Krzysztofa Mazura. Goście dążyli do wyrównania, ale udało im się to dopiero w 85. minucie po strzale Jaroslawa Shpikuli. Kraśniczanie poszli za ciosem i tuż przed końcowym gwizdkiem zdobyli drugiego gola autorstwa Damiana Pietronia. Niestety finalnie nie dało im to trzech punktów. W czwartej minucie doliczonego czasu gry lekkomyślnością wykazał się Mazur, który zbyt długo czekał ze złapaniem piłki we własnym polu karnym co wykorzystali goście doprowadzając w kuriozalnych okolicznościach do remisu.

W spotkaniu w Lublinie nie brakowało walki, przy piłce Maciej Wójtowicz / fot. Kamil Kmieć

Również remisem zakończył się mecz w Przemyślu pomiędzy miejscową Polonią a Podlasiem Biała Podlaska. Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie po strzale Mateusza Wanata i nienajlepszym zachowaniu golkipera bialczan. Wyrównał w 58. minucie po zamieszaniu w polu karnym Konstantin Burskij.

Lublinianka-Wieniawa 0:0 Tomasovia Tomaszów Lubelski

Stal Sanok 2:2 (1:1) Chełmianka Chełm