Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 5 Kwiecień 2020
wyniki na żywo zgłoś newsa

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Chełmianka nie zgadza się na rozgrywanie meczu finałowego PP w Zamościu

2013-06-22 20:36:54 | autor: KD | źródło: własne / chelmiankachelm.futbolowo.pl « poprzedni news | następny news »Chełmski Klub Sportowy Chełmianka Chełm w dniu dzisiejszym zdecydowanie zaprotestował wobec wyznaczenia Zamościa jako miejsca rozegrania spotkania finałowego wojewódzkiego Pucharu Polski. Działacze trzecioligowca wystosowali oficjalne pismo do Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej podpisane przez Prezesa Grzegorza Gardzińskiego.


Chełmski Klub Sportowy Chełmianka Chełm w sposób zdecydowany oponuje wobec decyzji Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej o rozegraniu meczu finałowego Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego w Zamościu w dniu 25 czerwca o godz. 17.00 bez udziału kibiców naszego klubu, podjętej po konsultacjach z AMSPN Hetman Zamość oraz Komendą Miejską Policji w Zamościu. Jednocześnie wnosimy o wydanie nowej decyzji w przedmiocie miejsca rozegrania finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego, zgodnej z przepisami regulującymi powyższe rozgrywki, gdyż takich wymogów nie spełnia obecne rozstrzygnięcie, zawarte w komunikacie  Nr XII/PP/06/2013 z dnia 20 czerwca 2013 roku.

Procedura rozgrywania meczy o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego została w sposób kompletny uregulowana w ,,Regulaminie Rozgrywek o Puchar Polski na Szczeblu Województwa Lubelskiego”(zwany dalej ,,regulaminem”), zatwierdzonym w dniu 22 lipca 2008 roku przez wówczas urzędującego Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Mariana Rapę. Zarazem jest to jedyny akt, w oparciu o który rozgrywane są mecze u Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Zgodnie z § 10 ust. 3 regulaminu, gospodarza meczów finałowych na szczeblu okręgu, jak i województwa, wyznacza się zgodnie z zapisem § 3 ust. 7 regulaminu. Stosownie do tego przepisu ,,Gospodarza rozgrywek pucharowych wyznacza się w drodze losowania, gdy w parze występują drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej. W przypadku par reprezentujących różne klasy rozgrywkowe rolę gospodarza pełni drużyna klasy niższej”. Bezspornym więc pozostaje, że co do zasady organizatorem powyższego meczu winien być AMSPN Hetman Zamość, jako reprezentant niższej klasy rozgrywkowej. Reguła ta jednak doznaje w pewnych okolicznościach wyjątku. Jak bowiem stanowi  § 10 ust. 4 regulaminu ,, W przypadku rezygnacji  z organizacji meczu finałowego na szczeblu okręgu czy województwa przez drużynę występującą w niższej klasie lub wydania negatywnej opinii Policji o bezpieczeństwie na obiekcie, miejsce zawodów wyznaczy właściwy Wydział Gier.  Koszty organizacji pokrywa drużyna będąca gospodarzem zawodów zgodnie z § 3 ust. 7”. Wskazany przepis wymienia dwie niezależne od siebie przesłanki wyznaczenia przez Wydział Gier innego miejsca rozegrania meczu finałowego niż określone w § 3 ust. 7, a mianowicie rezygnację gospodarza z niższej klasy rozgrywkowej lub negatywną opinię Policji o bezpieczeństwie na obiekcie mającym być areną meczu finałowego. Jednocześnie zdanie drugie § 10 ust. 4 regulaminu przesądza, że koszty organizacji meczu wyznaczonego wobec zaistnienia jednej z dwóch wskazanych przesłanek spoczywają na gospodarzu, tj. w niniejszej sytuacji, wobec reprezentowania niższej klasy rozgrywkowej – na AMSPN Hetman Zamość.

Komenda Miejska Policji w Zamościu negatywnie zaopiniowała bezpieczeństwo na obiekcie przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu w przypadku, gdy obecni na nim będą podczas finału kibice naszego klubu. Tym samym zaktualizowała się druga przesłanka określona w § 10 ust. 4 regulaminu  – negatywna opinia policji o bezpieczeństwie na obiekcie, na którym ma odbyć się mecz finałowy. Jak bowiem poinformował Wiceprzewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Konrad Krzyszkowski, decyzja o rozegraniu meczu finałowego jedynie przy udziale kibiców gospodarzy została podjęta po otrzymaniu informacji od AMSPN Hetman Zamość, iż policja w Zamościu nie jest w stanie zabezpieczyć meczu finałowego przy udziale w nim kibiców ,,Chełmianki”. Jednocześnie wiceprzewodniczący poinformował, że "mecz nie będzie imprezą masową, gdyż  ze względu na istniejące procedury zamojski klub miał zbyt mało czasu na złożenie wniosku dotyczącego organizacji imprezy masowej”. Powyższe okoliczności zostały również potwierdzone przez Zarząd AMSPN Hetman Zamość w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej naszego finałowego rywala.

Wychodząc naprzeciw powstałym problemom, dbając o przestrzeganie zapisów  regulaminu, a także z chęci zapewnienia  finałowi  Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego  należnej mu rangi, wnosimy o wyznaczenie stadionu w Łęcznej jako jego areny. Obiekt ten bowiem jako jedyny w województwie spełnia najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa, a zapewnienie na nim porządku nie powinno sprawić kłopotu służbom porządkowym. Jednocześnie  organizacja meczu finałowego  na stadionie w Łęcznej  pozwoli na przeprowadzenie imprezy masowej,  a obecność na trybunach kibiców obu drużyn sprawi, że spotkanie to będzie prawdziwym świętem piłki nożnej.

Konkludując, wobec zaistnienia ku temu przesłanek określonych w regulaminie, wnosimy o wyznaczenie stadionu w Łęcznej jako jego  miejsca rozegrania meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego pomiędzy drużynami AMSPN Hetman Zamość a CHKS Chełmianka Chełm.Tagi: Chełmianka Chełm;  Puchar Polski;

Komentarze

...2013-06-24 15:00:48
Chełmianka dostała 150 biletów

RKS2013-06-24 14:07:19
są jakieś nowe informacje dotyczące miejsca rozegrania meczu?

Robotniczy19552013-06-24 11:17:13
Panowie redaktorzy zły tytuł: "Chełmianka nie zgadza się na rozgrywanie meczu finałowego PP w Zamościu" i dalej powinno być bez swoich kibiców. Chełmianka w Zamościu mogła grać ( chociaż faktycznie mecz powinien być na neutralnym stadionie), ale ze swoimi kibicami. Najważniejsze zdanie w regulaminie LZPN doryczące meczów finałowych jest podkreślone w tekście, czyli: "wydania negatywnej opinii Policji o bezpieczeństwie na obiekcie, miejsce zawodów wyznaczy właściwy Wydział Gier". W tym przypadku Policja wydaje negatywną decyzję o bezpieczeństwie na stadionie, impreza nie jest imprezą masową i LZPN powinien wyznaczyć inny stadion. Tak jak Boniek ustalił, że Finały Pucharu Polski odbywają się w W-wie, tak w lubelskim najrozsądniej byłaby stolica województwa - Lublin. Inna opcja to stadion spełniający nawet standardy ekstraklasy - Łęczna. Trzeba stworzyć warunki do oglądania finału, a nie spychać jego organizację na kluby i najlepiej zagrać po cichu gdzieś powiedzmy (bez obrazy w Bełżycach) jak to było niedawno na stadionie bez krzesełek i połamanymi ławkami. Panowie w LZPN zacznijcie myśleć, Laty już nie ma!

2013-06-23 14:10:09
Jakie 2.000 kibiców Legii??? Jak nie wiesz to nie pisz. Wtedy nie było ich nawet 1.000.

Robotnicz19552013-06-23 12:03:01
Konkretne pismo i zobaczymy co przyniesie. Finał powinien być świętem, najważniejszym meczem pucharowym w regionie, a "leśne dziadki" z LZPN najlepiej rozegraliby go przy zielonym stoliku. Jak kilka lat temu Legia W-wa przyjechała do Zamoście na PP w sile ponad 2 tysięcy kibiców, to mecz mógł się odbyć, a dzisiaj Chełmianka nie może przyjechać? Bezsens. Mówi się, że lubelszczyzna jest słaba piłkarsko, bo nie ma ekstraklasy, w I lidze tylko Bogdanka, w II tylko Motor i Wisła Puławy, ale aż strach pomyśleć, co by było jakby te kluby grały w ekstraklasie. Na Lubelszczyźnie nie odbyłby się żaden mecz, bo LZPN i policja w regionie nie wydałyby pozwolenia na rozegranie jakiegokolwiek meczu, bo Boże - Legia, Lech, Wisła Kraków, czy Lechia Gdańsk sparaliżowałyby cały region. Wstyd i brak słów. Stadion w Łęcznej wydaje się najlepszym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo. Hetmana wprowadza się do klatki dla gości, Chełmianka ze zgodami, czyli Górnikiem i Motorem jest jako gospodarz, robimy mecz wieczorem przy świetle i jest super widowisko. Do Łęcznej nie takie "ekipy" przyjeżdżały i był spokój, ale LZPN musi zacząć myśleć, a nie wydawać zakazy. 3 tys. kibiców na meczu po 10 zł bilet to mamy 30 tys. złotych i jest na ochronę, organizację itp., ale "działacze" w regionie są oderwani od rzeczywistości, oni tworzą regulaminy, a potem sami je łamią. Można też był zagrać (jak np. na podkarpaciu) dwa mecze finałowe - mecz i rewanż. Nawet gdyby jedna i druga strona nie przyjmowała kibiców gości, to u siebie jedni i drudzy kibice zobaczyliby mecz.

2013-06-23 11:13:38
To powinno byc swieto pilkarskie a dzialacze traktuja ten mecz jak prywatny folwark.Co za tupet!!!

Rafał2013-06-23 10:41:25
Tyle młodych **** jest w Zamościu, 50 patroli na jednej ulicy, a oni nie umią zapewnić bezpieczeństwa na stadionie WSTYD !!!

Bartnik2013-06-23 08:48:41
przypomnijcie sobie LEŚNE DZIADKI jak było jak Start Krasnystaw grał finał. Gdzie go wtedy zorganizowaliście. Grał Start z Radzynniem a mecz był w Bełżycach. Kibice stali na deskach, bo tam stadionu normalnego przeciez nie było ( i nie ma) ale DZIAŁACZE musieli pokazać kto ma władzę. Teraz rządzi Bartnik i nie zmieniło się nic (i miało tak być). Panie Bartnik Krasnystaw pamięta co pan opowiadałeś przed wyborami kiedy błagał pan o głosy. Żaden Boniek niczego nie zmieni. Kilka dni temu i Bońkowi pokazali miejsce w szyku. Bo żeby było jasne : nie liczy się piłka, nie liczy się kibic, liczy się tylko DZIAŁACZ ZWIĄZKOWY.

2013-06-23 08:05:44
no pasuje wam łęczna przyjadą kolesie motora i można sie pokazać w waszym stylu

PP2013-06-23 07:56:12
Co do rozegrania meczu PP na szczeblu Woj. powinien się odbyć na neutralnym obiekcie takie Puchary załatwiane przy stoliku to wstyd dla działaczy LZPN i AMSPN jeżeli kiedyś w PP Tomasovia Grała z Hetmanem to można było zorganizować na neutralnym boisku w Łaszczowie. Mecz powinien odbyć się na boisku nie przy biurku Piłka nożna dla kibiców nie dla kolesi przy biurku.

zawodnik2013-06-23 00:49:20
Wstyd

kibic CH2013-06-22 23:29:23
Sprostowania wymaga jedno - Chełmianka nie ma nic przeciwko temu, aby mecz odbył się w Zamościu, ale przy udziale naszych kibiców. Natomiast wobec tego, że została wydana negatywna decyzja o bezpieczeństwie na stadionie w Zamościu w przypadku obecności kibiców z Chełma, to zgodnie z regulaminem mecz powinien odbyć się w innym miejscu, aniżeli Zamość.

obiektywny2013-06-22 22:57:20
Powinni zagrać w Krasnymstawie

2013-06-22 22:46:59
AMSPN i LZPN kompromitacja

marcinchełmianka2013-06-22 22:08:52
już działacze z aspn pokazali kilka sezonów wstecz jak się wygrywa i awansuje klasę wyżej nawet nie grając meczów

2013-06-22 21:59:14
szacun pokarzcie ze u nas na ukrainie da rade zrobic zajebista impreze pilkarska podaj dalej

normalny zamoyski kibic2013-06-22 21:35:15
BRAWO BRAWO. My kibice w Zamościu nie zgadzamy się finału bez kibiców gości. Jeżeli kolesiostwo z amspn nie potrafi zorganizować meczu to WON z piłkarskiej mapy Polski. Chwyt który zastosowaliscie jest zwykłym ******* pokazujących że nie m,acie POJĘCIA O PROWADZENIU KLUBU, a więc *******

lu2013-06-22 21:11:20
Brawo !!!!! Jazda z leśnymi DZiadkami z Lzpn

kibic hetmana 2013-06-22 21:09:28
zróbcie mecz w zamościu chce oglądnąć

2013-06-22 21:09:23
puchar przy stole..ja taki puchar p....... brawo Chelmianka.....aha .. jestem z Zamoscia...

2013-06-22 21:06:00


Brawo2013-06-22 20:49:56
Brawo panie prezesie CH i dzialacze,albo b....y z lzpn i zamoscia beda przestrzegac regul statutu albo niech graja sami ze soba tylko ze to nie bedzie puchar Polski a kolesiow.W takich rozgrywkach Chelmianka udzialu nie bierze.Pozdro dla normalnych kibicow z Zamoscia.do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski