Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Czwartek 17 Październik 2019
wyniki na żywo mobilna wersja portalu

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Orzechowski i Misztal po konsultacjach kadry U-16

2014-05-30 11:39:56 | autor: Kamil Kmieć | źródło: własne « poprzedni news | następny news »


Ciężka praca popłaca - chciałoby się rzec, patrząc na zawodników trzecioligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski: Przemysława Orzechowskiego i Damiana Misztala. Obaj zostali powołani na konsultacje szkoleniowe Reprezentacji Polski do lat 16. To ogromny sukces, a zarazem wyróżnienie, które jednak nie wzięło się z niczego.

Konsultacje odbyły się w dniach 19-23 maja w Gniewinie w województwie pomorskim. W tym samym miejscu, w którym przed prawie dwoma laty trenowali i mieszkali reprezentanci Hiszpanii, późniejsi triumfatorzy Euro 2012. Zawodnicy z Tomaszowa mieli okazję zaprezentować się w dwóch meczach towarzyskich: z juniorami starszymi Arki Gdynia (2:2) i Lechii Gdańsk (3:0). W obu tych spotkaniach zarówno Przemek, jak i Damian zagrali po 45 minut. Trener Robert Wójcik powołał w sumie 23 zawodników, dlatego też chciał – co zrozumiałe - sprawdzić przydatność wszystkich graczy.

- Sporo rozmawialiśmy na ten temat, chłopcy są bardzo zadowoleni z wyjazdu. Ich zdaniem nie było dużej różnicy między nimi a innymi zawodnikami. Większość graczy była powoływana wcześniej, a oni dopiero debiutowali. Panowała tam bardzo fajna atmosfera, to było dla nich duże przeżycie. Zobaczyli inny świat, trochę inną piłkę. To był na pewno taki pozytywny „kop”. To jest kierunek dla wszystkich innych młodych chłopaków. Jest to cel trudny do osiągnięcia, ale trzeba go poprzeć ciężką pracą. Następni czekają na powołania
– skomentował powołania do reprezentacji Polski trener seniorów Tomasovii, Tomasz Orłowski

Słowa trenera Orłowskiego popiera również Stanisław Pryciuk, trener juniorów, a zarazem dodaje: - Ich odczucia, wrażenia to jedno, a ocena trenera reprezentacji to drugie. Jest to chyba nawet jeszcze ważniejsze od tego, w jaki sposób chłopcy sami oceniają swój pobyt w Gniewinie.

Pierwotnie obaj nie byli w szerokiej kadrze powołanej na konsultacje, dopiero później otrzymali informację o tym wyróżnieniu. - Trener reprezentacji czekał na mecz kadry LZPN-u, która grała w tym dniu, w którym powoływał i chłopcy wypadli w nim bardzo dobrze. Damian zagrał na pozycji stopera, zespół nie stracił gola, natomiast Przemek zaliczył dwie bramki i asystę. To zadecydowało ostatecznie, że zostali powołani – zdradza Stanisław Pryciuk.

Przemysław Orzechowski i Damian Misztal to wychowankowie Tomasovii, którzy byli jedynymi powołanymi piłkarzami z województwa lubelskiego. Od tej rundy sezonu 2013/2014 mogli już zadebiutować w zespole seniorów z racji tego, że ukończyli wymagane 16 lat. Orzechowski swego czasu przebywał nawet na testach w Legii Warszawa.

Ostatni raz na konsultacje kadry młodzieżowej reprezentacji Polski z Tomasovii był powoływany Michał Skiba, a było to w 2009 roku (do kadry U-18 przyp. red.)Tagi: III liga lub.-podkarp.;  Rozgrywki młodzieżowe;  Tomasovia Tomaszów Lubelski;


do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski