Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Sobota 15 Sierpień 2020
wyniki na żywo mobilna wersja portalu

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Nowa strategia rozwoju. Robert Nowacki przechodzi do Jagiellonii

2014-08-31 00:09:33 | autor: KG | źródło: własne/orleta-spomlek.pl « poprzedni news | następny news »


Zapewne gros osób dowiaduje się o nim dopiero teraz, gdy czyta tego newsa. 16 - letni Robert Nowacki z Radzynia Podlaskiego robi krok w przód i przechodzi z trzecioligowych Orląt do Jagiellonii Białystok.

Oczywiste jest, że na razie Nowacki grać i trenować będzie w zespołem występującym w Centralnej Lidze Juniorów. Niewątpliwie dla niego samego to bardzo dobry ruch i ciekawa perspektywa rozwoju. Pojedzie, zobaczy odmienną otoczkę, zmierzy się z innym podejściem i treningiem. Czy sobie poradzi? Zweryfikuje go boisko.

Naszym zdaniem sam wybór klubu na Jagiellonię to bardzo rozsązdna decyzja. W Białymstoku dobrze pracują z młodzieżą oraz - co najbardziej istotne - stawiają na nią. Przykład? Bartłomiej Drągowski. 17 - latek wskakuje do bramki pierwszego zespołu i w Kielcach broni na wysokim poziomie, dość spektakularnie. W piątek, w finale Pucharu Syrenki, w kadrze U-17 na boisku z dobrej strony pokazują się natomiast Paweł Kaczmarczyk i Przemysław Mystkowski, również z "Jagi".

Nowacki ma przed sobą fajną perspektywę i na tym transferze może tylko zyskać. Bardzo chwalimy sobie takie przejścia. Chłopak wyjeżdża z prowincji do profesjonalnego klubu, mając za sobą powołanie do kadry młodzieżowej.

Przy odejściach młodych piłkarzy z regionu do większych klubów słyszymy często komentarze typu: "przepadnie", "nie poradzi sobie". Dlatego pytanie: jeśli zginie (czego oczywiście mu nie życzymy), czy coś wielkiego się stanie? Nawet jeśli nie zagra w Ekstraklasie, będzie miał przynajmniej większą szansę na przejście w przyszłości do ekipy z pierwszej czy drugiej ligi. A to - w naszych warunkach - zawsze coś. Równie dobrze może wrócić do macierzystego klubu.



Tagi: Ekstraklasa;  Orlęta Radzyń Podlaski;  Rozgrywki młodzieżowe;  Transfery;

Komentarze

.2014-09-22 14:15:10
Najlepszy jest!

Kibic2014-09-02 21:03:31
Ty jesteś ograniczony. Pisać o byle juniorze, Kopczyński poszedł do Wigier z Legii a pochodzi z Zamości i o tym nic. Spada ten portal na łeb, Kamil się zajął pracą w Wiśle, Podleśny nic nie pisze i to nie jest już to samo niestety.

do kibica2014-09-01 15:48:41
ja ty ograniczony jestes!!!

1112014-09-01 11:41:05
Do kibica ja nie rozumiem poco się wypowiadasz ,pewnie lepiej pisać o A albo B klasie bo tam są zawodnicy perspektywiczni i z nich będziemy budować Polską piłkę.

...2014-08-31 21:45:29
Dziwny transfer, pamiętam chłopaka z kadry województwa i niczym oprócz wzrostu sie nie wyróżniał.. :O

kibic z Białej Podlaskiej2014-08-31 18:22:57
Kamil Pajnowski l.16 z AP TOP 54 Biała Podlaska z dużo większym dorobkiem piłkarskim także przeszedł do Jagielloni Białystok. KG: Tak, kojarzymy go. Jest jeszcze Kacper Winiowski z Parczewa. Mają tam bardzo dobry rocznik, 98. Z tego wieku Mystkowski zadebiutował już w Ekstraklasie. Będziemy mieć ich na oku.

jan władeczek2014-08-31 17:19:21
słabiutki bramkarz, tyle że wysoki

Kibic2014-08-31 14:26:39
Po co pisać o byle juniorze? Nie rozumiem tego.



do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski