lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Piątek 3 Maj 2024

Piłkarski weekend w regionie (14.02)

2015-02-14 19:16:12 | autor: Red | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Futbolowe emocje w naszym regionie rozpoczęły się już w piątek. Na początek poszło "danie główne" czyli inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Górnika Łęczna i bydgoskiego Zawiszy. Podopieczni Jurija Szatałowa przywieźli z wyjazdu jeden punkt, ale sam mecz rozczarował. W naszej relacji określiliśmy go mianem falstartu. Pozostaje nam żywić nadzieję, że kolejne spotkania będą okraszone większą ilością emocji, strzałów i punktów po stronie zespołu z województwa lubelskiego.

Pozostałe drużyny regionu rozgrywały kolejne gry kontrolne. Już w piątek na boisko wybiegły zespoły Avii Świdnik i Lublinianki. Po spotkaniu, które także nie stało na wysokim poziomie padł remis 1:1. Bramkę dla zespołu Jacka Ziarkowskiego zdobył Oskar Wróbel z rzutu karnego. Wyrównał w drugiej połowie Kamil Witkowski. W składzie Avii pojawił się ponownie Lifa Sadio. W dalszym ciągu sprawdzany jest Karol Kalita z Wisły Puławy. W drużynie przyjezdnych gościnnie zagrali Michał Popajewski i Adrian Ligienza. Z kontuzją ścięgna achillesa boryka się Damian Koprucha, który jest w orbicie zainteresowań włodarzy świdnickiego klubu. Nie udało mu się jednak jeszcze rozegrać gry kontrolnej w drużynie trenera Ziarkowskiego.

Sobotnie sparowanie rozpoczął Powiślak Końskowola, który pewnie ograł Proch Pionki. Już w pierwszym kwadransie zespół Roberta Makarewicza zdobył dwa gole za sprawą Adama Ainy i Sławomira Radzikowskiego. W drugiej połowie trafiali Rafał Giziński i wracający po kontuzji Bartosz Kleszczyński. Szkoleniowiec drugiego zespołu IV ligi sprawdzał bramkarza Wisły Jakuba Zolecha oraz środkowego obrońcę grającego do niedawna w innym czwartoligowcu. Na boisku w Lublinie trzecioligowy Hetman Żółkiewka zmierzył się z grającym w lidze czwartej Orionem Niedrzwica. Mecz miał jednego faworyta, a wynik tylko to potwierdził. - Ostatni tydzień to bardzo ciężkie treningi, ale to był już ostatni taki cykl. Nie było u nas nawet jednego zawodnika, który by się normalnie poruszał. Wygraliśmy jednak doświadczeniem, sposobem. Gdyby nie te ciężkie nogi to wyglądałoby to bardziej efektownie - oceniał po meczu Waldemar Wiater. - Nie chcę oceniać poszczególnych zawodników. Z Avią nasza gra wyglądała dobrze, z Hetmanem w pierwszej połowie można było przyczepić się do finalizacji akcji. Czasami też niefrasobliwie rozgrywaliśmy piłkę na własnej połowie. W drugiej połowie wyglądaliśmy źle mentalnie. Drużyna to trochę taka zbieranina. Pojawiły się pretensje i wzajemne animozje. Muszę wprowadzić bardzo mocno dyscyplinę taktyczną oraz pod względem mentalnym. Musimy stanowic drużynę, a pod tym kątem druga połowa to była "lipa" - krytycznie podsumował Zbigniew Wójcik. W poniedziałek powinna nastąpić finalizacja transferu Jakuba Kosiarczyka z lubelskiego Motoru. Podobnie wygląda sprawa z Rutkowskim. W sparingu sprawdzany był także Marcin Młynarski, ale według trenera Wiatra ma spore zaległości i nie będzie wzmocnieniem zespołu. Do skutku nie dojdzie transfer Grzegorza Mulawy z Łady 1945 Biłgoraj. Poszukiwania środkowego obrońcy, który zastąpi kontuzjowanego Karola Lewczuka trwają.

Zdziesiątkowana Stal Kraśnik nie miała problemu z uporaniem się ze swoją imienniczką z Poniatowej. - W dniu dzisiejszym w naszym zespole zapanowała grypa. Graliśmy bez siedmiu podstawowych zawodników. Wystąpiła młodzież, nawet szesnastolatkowie. Pokazali się z niezłej strony pomimo totalnie eksperymentalnego składu. Młodzi zawodnicy rozumieją, że będą dostawać więcej szans, a głównym celem tej gry było to by w siebie bardziej uwierzyli - mówił trener kraśniczan Tomasz Orłowski. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył testowany zawodnik z Ukrainy. Na zakończenie obozu w Dębicy lubelski Motor zagrał z drugoligową Stalą Mielec. Lublinianie przegrali 1:3, a jedyną bramkę dla przegranych zdobył Paweł Jabkowski. Mimo niekorzystnego wyniku szkoleniowcy Motoru byli umiarkowanie zadowoleni z postawy drużyny podkreślając, że nie wyglądała gorzej od wyżej notowanego rywala. Lekcji futbolu w Miętnem udzielili piłkarzom Orląt Łuków gracze Mazura Karczew. Czwartoligowiec z grupy mazowieckiej wygrał aż 5:0. - Brakowało nam trzech zawodników. Dodatkowo chłopcy grali na podwójnym zmęczeniu, bo właśnie zakończyliśmy obóz dochodzeniowy na własnych obiektach. Potraktowaliśmy ten mecz jako tlenową jednostkę treningową. Nie spodziewałem się spektakularnego wyniku z naszej strony, ale nie spodziewałem się także tak spektakularnego wyniku na korzyść rywala - opisywał trener Orląt Stanisław Chudzik. Aż dwa mecze w sobotę rozegrała drugoligowa Wisła Puławy. Podopieczni Bohdana Bławackiego najpierw pokonali Legionovię Legionowo 3:1, a tuż potem Broń Radom 2:1. W głównych rolach wystąpili napastnicy. Jarosław Niezgoda zdobył trzy, a Raphael Carioca dwa gole. - Ostatni raz eksperymentowałem ze składem. Na dziś mam już pierwszy skład pewny w 85-90%. W następnych meczach takiej rotacji już nie będzie. Cieszy mnie, że chłopcy wytrzymali te mecze fizycznie biorąc pod uwagę wykonaną przez nas ciężką pracę. Zaskoczyła mnie trochę pierwsza połowa meczu z Legionovią, bo nasza organizacja gry stała na słabym poziomie. Jeśli wynik jest pozytywny to zawsze jest zadowolenie, ale gdyby Jarek Niezgoda trafił w sytuacji sam na sam już w ósmej minucie to wtedy wynik byłby pewnie jeszcze lepszy - tłumaczył opiekun Wisły Bohdan Bławacki.

Wisła Puławy pomimo słabego początku pokonała Legionovię, fot. Krzysztof Rzewnicki

Remisem 2:2 zakończył się mecz Włodawianki Włodawa i Granicy Dorohusk. Bramki dla czwartoligowca strzelali Rafał Musz i Paweł Soroka. Mimo remisu trener Marek Drob był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - Graliśmy dziś bez pięciu podstawowych zawodników. Przeciwko Granicy nie mogli wystąpić: Budzyński, Siegieda, Więcaszek, Borodijuk, Gawroński. Jaki był powód takiego stanu? Złożyło się na to kilka rzeczy, faktem jest, że trzech jest chorych. Niemniej jestem jednak zadowolony z tej grupy, która wyszła dziś na boisko. Czwartoligowy Lewart Lubartów niespodziewanie pokonał trzecioligową Chełmiankę. Jedyną bramkę meczu zdobył Arkadiusz Rusinek. Również jeden gol padł w meczu Podlasia Biała Podlaska i Victorii Żmudź. Autorem bramki samobójczej na wagę zwycięstwa bialczan był Michał Rzążewski. - Do przerwy był to wyrównany mecz. Bardzo dobrej okazji dla nas nie wykorzystał Robert Wagner, który niepotrzebnie zabawił się w polu karnym. Gra toczona głównie w środku pola. Po przerwie, kiedy dokonałem zmian, lepiej prezentowało się już Podlasie - przyznał trener czwartoligowca Piotr Moliński. W pozostałych meczach Orlęta Radzyń Podlaski pokonały rezerwy Górnika Łęczna 2:1, Łada 1945 Biłgoraj skromnie ograła Grom Różaniec, a AMSPN Hetman Zamość rozstrzelał Olimpię Miączyn wygrywając aż 9:2!