lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Czwartek 28 Marzec 2024

Piłkarska środa w regionie (18.02)

2015-02-18 23:30:14 | autor: Red. | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Środa upłynęła pod znakiem dwóch sparingów Wisły Puławy. W pierwszym z nich zespół Bohdana Bławackiego zmierzył się z liderem pierwszej ligi - Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a w drugim podejmował na własnym boisku Stal Kraśnik.

Puławianie udali się na mecz z popularnymi "Słonikami" do położonej tuż obok Dębicy Pustynii. Tam zagrano na naturalnym boisku. Wcześniej planowano rozegranie meczu na boisku sztucznym w Dębicy. - Po raz pierwszy w tym roku pojawiliśmy się na naturalnej płycie. Dla Termaliki to też był pierwszy kontakt z takimi boiskiem - tłumaczy Bogdan Bławacki. Puławianie od pierwszego gwizdka sędziego nie odstawali od wyżej notowanego rywala. - W pierwszej połowie dwie doskonałe okazje miał Raphael. Rywale także dwukrotnie znajdowali się w dobrych sytuacjach. Jeden raz bardzo dobrze zachował się Michał Leszczyński, a drugą zmarnował napastnik z Niecieczy - opisuje szkoleniowiec Wisły. Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia Termaliki. W pięćdziesiątej minucie zza pola karnego huknął były zawodnik Górnika Łęczna - Adrian Paluchowski. Piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Leszczyńskiego. Jednak już dwie minuty później wiślacy przeprowadzili trójkową akcję Litwiniuk-Charzewski-Niezgoda. Kilka podań z pierwszej piłki zakończyło się zagraniem prostopadłym w pole karne do Niezgody, a ten wyrównał wynik meczu. Po kolejnych dwóch minutach było już 2:1 dla Wisły. Błąd popełnił bramkarz "Słoników", który przy wybiciu piłki trafił w Tomasza Sedlewskiego i Jarosławowi Niezgodzie pozostało tylko wepchnąć piłkę do bramki. W kolejnych minutach więcej z gry miał pierwszoligowiec, ale nie był w stanie zagrozić bramce Wisły i wynik nie uległ już zmianie. - Każde zwycięstwo cieszy. Oby wygrywanie weszło w krew moim zawodnikom - śmiał się po meczu Bławacki.

Kilka godzin później na sztucznym boisku w Puławach Wisła zagrała ze Stalą Kraśnik. Z szerokiego składu drugoligowca na boisku zameldowała się czwórka graczy: Karol Barański, Maciej Machalski, Tsvetan Filipov i Szymon Martuś. Wszyscy byli wiodącymi postaciami w swoim zespole. Już w jedenastej minucie puławianie rozklepali defensywę Stali, prostopadłe podanie trafiło do Sebastiana Wrzesińskiego, a ten posłał piłkę tuż obok bramkarza. W dwudziestej minucie było 2:0 po bliźniaczej akcji. Gola na swoim koncie zapisał Szymon Martuś. W dwudziestej piątej minucie faulowany w polu karnym był Karol Hudzik, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Adrian Chamera. Futbolówka uderzona precyzyjnie odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla Wisły zdobył ponownie Martuś. W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Po upływie dwudziestu minut ładną akcję przeprowadzili stalowcy. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił jeden z dwóch testowanych przez trenera Orłowskiego zawodników. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Krótko rozegrany rzut rożny celnym strzałem głową wykończył Tsvetan Filipov. - To był fajny mecz - mówił schodząc z boiska szkoleniowiec Stali.