lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Czwartek 28 Marzec 2024

Piłkarski weekend w regionie (07.03)

2015-03-07 22:40:38 | autor: Red | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Sobota przyniosła solidną liczbę meczów drużyn regionu. Sparowali niemal wszyscy. Na pierwszy ogień posżły zespoły Omegi Stary Zamość i Unii Hrubieszów. Tu padł tylko jeden gol. O dziwo, dla niżej notowanych gospodarzy. Takim obrotem sprawy nie był zbytnio zestresowany trener Omegi Krzysztof Rysak. - Wystąpiliśmy dziś w okrojonym składzie. Zabrakło Soleckiego, który narzeka na uraz grzbietu, Mikulski musiał zostać w pracy. Kontuzję leczy Sokoliński. Dałem dziś szansę młodym chłopakom. Przez cały mecz graliśmy w defensywie, na swojej połowie. Testowałem ustawienie 5-4-1. Ograniczaliśmy się do kontrataków, ale nie zagroziliśmy bramce rywala. Unia prowadziła grę, lecz my byliśmy dobrze zorganizowani w obronie. Rywal nie stworzył też wielu okazji podbramkowych - tłumaczy. Omega testowała dziś bramkarza oraz Ukraińca Wasilija Malinowskiego. Obaj wywarli na szkoleniowcu dobre wrażenie i mają podpisać umowy z klubem.

Na minus ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek moze zapisać lubelski Motor, który uległ liderującemu w III lidze łódzko-mazowieckiej Radomiakowi 1:2. Zespół Mariusza Sawy szczególnie w pierwszej połowie odstawał od rywala. Tę część gry lublinianie przegrali 0:2. Potem jedynego gola dla gospodarzy zdobył Damian Falisiewicz. Z innym zespołem z Radomia przegrała Lublinianka. Zespół Marka Sadowskiego prowadził jednak do przerwy z Bronią 1:0. Gola strzałem z dystansu zdobył Rafał Stępień. W drugiej połowie dwukrotnie do siatki trafił były gracz Wisły Puławy Piotr Nowosielski. Do składu Lublinianki wrócił Erwin Sobiech.

Marek Pyda zdobył gola dla Łady Biłgoraj w przegranym 1:2 meczu z Sokołem Sieniawa. - Zagraliśmy na dobrym boisku i był to dla nas pożyteczny sprawdzian. Sokół jest tydzień przed ligą i cieszę się, że udało nam się z nimi zagrać - nie krył zadowolenia Ireneusz Zarczuk. Z Ładą związał się Ukrainiec Roman Stetkiv. Skromne porażki ponieśli czwartoligowcy z Opola Lubelskiego i Końskowoli. Zespół Mirosława Kosowskiego uległ POM-owi Piotrowice 0:1, a drużyna Roberta Makarewicza przegrała z Wisłą Sandomierz 1:2. Ci drudzy przegrywali po fatalnym błędzie przy rzucie rożnym Jakuba Zolecha. W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a końskowolan stać było tylko na trafienie Mateusza Próchniaka. Urazu barku w tym meczu nabawił się Michał Chwiszczuk, który po spotkaniu odwiedził sandomierski szpital.

Tylko remis w spotkaniu z rezerwami Pogoni Siedlce zapisali na swoim koncie zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski. Gola, tradycyjnie już w okresie przygotowawczym, zdobył Tomasz Ryczek dobijając uderzenie Adisona. Piłkarz pozyskany z Kraśnika powoli wyrasta na największa gwiazdę drużyny Damiana Panka. Ciekawe czy uda mu się utrzymać dobrą formę strzelecką na ligę. W zespole gospodarzy wystąpił znany z występów w Orlętach Łuków Sylwester Buga. Dwa kontrataki przesądziły o wyniku meczu w Kraśniku. Tamtejsza Stal pokonała Tomasovię 2:0. Zespół trenera Orłowskiego zagrał dziś z nastawieniem na defensywę co miało być przetarciem przed ligowym meczem z Chełmianką. Ta sztuka udała się bardzo dobrze. Goście bowiem mieli spore problemy ze sforsowaniem obrony miejscowych, a dodatkowo dwukrotnie dali się zaskoczyć. Do siatki trafiali Maksym Bolkit i Ivan Dynia.

Swoiste treningi strzeleckie urządzili sobie zawodnicy Podlasia Biała Podlaska, Chełmianki Chełm i Włodawianki. Najcenniejsze zwycięstwo odniosła drużyna Artura Bożyka, która ograła zamojskiego Hetmana w stosunku 7:1! Młodzież kierowana przez trenera Rycaka nie miała zbyt wiele do powiedzenia i zasłużenie przegrała z wyżej notowanymi chełmianami. Jeszcze wyżej, bo aż 9:1 wygrała Włodawianka. Tu o wszystkim zadecydowała druga połowa. Po czterdziestu pięciu minutach zespół Marka Droba prowadził zaledwie 2:1. - Był to taki mecz do jednej bramki. Do przerwy co prawda tej skuteczności brakowało, ale po przerwie wynik się otworzył i mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek. Lepiej to wyglądało i w końcu byliśmy przy piłce dłużej niż choćby w meczu z Avią Świdnik - cieszył się szkoleniowiec z Włodawy. Rekord soboty w zdobytych golach należy jednak do Podlasia Biała Podlaska, które rozgromiło Orkan Wojcieszków 12:0! Hattrickami popisali się Vadim Kuczyński i Mateusz Zaciura.

Ciekawie było w Puławach, gdzie pauzująca ze względu na problemy z boiskiem w Limanowej Wisła zremisowała z pierwszoligowym białoruskim FK Gorodeya 3:3. - Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie i wyglądało to naprawdę dobrze - opisywał po końcowym gwizdku drugi trener Wisły Robert Złotnik. Ze spotkania zadowolony był także jego vis-a-vis Oleg Raduszko, pracujący niegdyś w Olimpii Elbląg. - To był bardzo pożyteczny sparing, a wynik nie krzywdził żadnej ze strony - przyznał. Bramki dla Wisły zdobyli Raphael Carioca, Michał Budzyński i Rafał Lisiecki. Ozdobą spotkania było trafienie z rzutu wolnego Dmitrija Lebiediewa.

Niespodziewanej porażki w Poniatowej doznali dęblińscy Czarni, którzy ulegli Stali 2:3. Do przerwy zespół Michała Walendziaka przegrywał już 0:3, ale od kompromitacji zespół z Dęblina uratował Jarosław Grykałowski - zdobywca obydwu goli. - Jaro jest w formie - przyznawał po meczu szkoleniowiec. W ostatniej z sobotnich gier Hetman Żółkiewka pokonał jedną bramką Granicę Dorohusk. Autorem jedynego trafienia był Serhij Ivliew.

Aż sześć goli padło w meczu Wisły Puławy z FK Gorodeya, fot. Krzysztof Rzewnicki