Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Lubelski Wortal Piłkarski
lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Czwartek 18 Sierpień 2022
wyniki na żywo mobilna wersja portalu

Nawigacja

Rozgrywki

Partnerzy

Lubgol - portal piłkarski

Wyszukiwarka

Newsletter

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Pasują, bo mieli dość hejtów z zewnątrz

2015-04-03 00:22:14 | autor: KG | źródło: własne « poprzedni news | następny news »


Rozczarowanie początku rundy, ostatnia drużyna w tabeli, która jako jedyna w lidze nie zdobyła punktów na wiosnę. Tomasovia? Hetman? Podlasie? Nie, strzelajcie dalej. Ekipą najbardziej zawodzącą na trzecim froncie jest Stal Kraśnik. – Największym problemem zespołu jest to, że do każdego meczu przystępuje w innym składzie personalnym. Raz wypadnie jeden, innym razem drugi zawodnik. Teraz kontuzjowany jest Marcin Matysiak, po urazie do pełni formy dochodzi dopiero Filip Drozd – mówi były już prezes klubu, Krzysztof Łach.

Stal rozpoczęła piłkarską wiosnę fatalnie, bo od trzech porażek pod rząd, przez co spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Jaka jest przyczyna tak słabej postawy kraśniczan? Odpowiedź oczywiście nie jest taka prosta, ale gdyby jej udzielić należałoby wskazać: brak ciągłości pracy trenera, brak zaplecza treningowego i grup młodzieżowych.

Na domiar złego kilka dni temu do dymisji podał się cały zarząd klubu.

Kiedy w 2012 roku Łach zostawał nowym prezesem klubu ten nie był w najlepszej sytuacji finansowej. Dlatego największym sukcesem jego prezesury jest z pewnością zmniejszenie długów. Dziś Stal nie należy do krezusów, jest im do nich daleko. – Kiedy przychodziłem wyglądało to fatalnie. Obecnie klub jest stabilny do końca roku – mówi nam były prezes.

Należy przyznać, że była to decyzja o rezygnacji była dość rychła, podjęta z dnia na dzień. Co skłoniło cały zarząd do odejścia? – Nasze odejście nie oznacza, że jest niespokojnie. Mamy już tego dość. Przez lata naszej działalności nikt nas nie szanował, każdy tylko krytykował. Jest to decyzja nieodwołalna. Pracowaliśmy kompletnie za darmo, poświęcaliśmy swój czas, znajomości  - argumentuje powód odejścia Łach.  - Miasto, jako główny sponsor, zapewnia określoną sumę, która składa się na budżet. Nie jest to duża kwota, ale wystarcza na spokojną egzystencję. Stal jest stabilna finansowo, pensje płacone są na czas – dodaje.

Co będzie dalej? Czy Stal zdoła utrzymać się w lidze? Czy zgłoszą się chętni do pociągnięcia tego wózka? Na 16 kwietnia zaplanowano walne zebranie, na którym wyłonione zostaną nowe władze. Czy znajdą się chętni? – Myślę, że ktoś się znajdzie. W Kraśniku jest przecież stu prezesów, a każdy zna się na piłce – twierdzi z przekąsem Łach.Tagi: III liga lub.-podkarp.;  Stal Kraśnik;

Dodaj komentarz


Komentarze

tomek2015-04-09 22:51:07
jakie to ma znaczenie dla piłki noznej w krasniku, w której lidze gra drużyna seniorska ja się pytam. zainteresowani są jedynie zawodnicy i wąska grupa wokół nich. Próbuje się potęge piłkarską zbudowac zaczynając od seniorów. według mnie podstawę piramidy powinno stanowic szkolenie dzieci i młodzieży. Szkolenie owo odbywa sie ładnych pare lat, więc czas na wnioski. Odpowiedzialni za szkolenie jak zwykle wykpią sie frazesami typu: młodzi dostaja małpiego rozumu i nie przychodza na treningi albo mało zdolnej młodzieży czy teraz to wolą komputery. Poza tym nie ma nic do poprawy w tym zakresie według kraśnickich możnych piłkarskich. Może by tak podac do publicznej wiadomości ile kosztowała ta dyscyplina na przestrzeni ostatnich 10 lat i co udało sie osiągnąć. Może dam się przekonać.

Beksa.2015-04-08 09:31:26
Krokodyle łzy i kłamstewka. Szukanie wrogów na siłę. Stal ma się dobrze tylko działacze pracują kompletnie za darmo. A to to już problem straszny. W krasniku nie ma klubu w którym Zarząd pobiera grosz. Beczcie Panowie , beczcie. Kto nie wyciaga wniosków z historii klubu ten beczy podwójnie. Kto jest autorem takich bredni nie trudno odgadnąć,. Podrzewamy własny sosik.

don Leo2015-04-05 18:40:27
Widocznie komus zalezy na upadku pilki w krasniku i woli zeby nikt sie nie upominal o kase i sie kopal po glowie w 4 lub 5 lidze...no coz byly wielkie wyborcze obietnice "przebudowa stadionu" itd... wyszlo jak zawsze... szkoda pilki w Krasniku ze umiera...

2015-04-04 01:35:15
Stal umiera a Kraśnik milczy. Garstka zapaleńców z Łachem na czele oddała temu klubowi i miastu wszystko co mogli oddać, wykonali gigantyczną pracę, która mogła i powinna była zaowocować osiągnięciem zamierzonego celu - utrzymaniem III ligi dla miasta w nowym, centralnym formacie. Jednak, jak słusznie zauważa autor artykułu, nie można przezwyciężać codziennych trudności i wygrzebywać klubu z wieloletniej zapaści, robiąc to wszystko za darmo po godzinach pracy zawodowej i jeszcze radzić sobie z kłodami skrzętnie podrzucanymi pod nogi zarówno przez tych, którzy nie kryją się ze swą wrogością jak i tych, którzy mienią się być przyjaciółmi nie tylko klubu ale i sportu w ogóle. Odchodzącemu zarządowi można tylko podziękować, chyląc głowę z szacunkiem nad ogromem pracy jaką wykonali. I prosić, żeby jeszcze nie składali broni. Jak zaznacza gdzie indziej Nowoświatłowski, nie ma dobrego czasu na tego typu decyzje. Wielka prawda. Ale jest zły czas. I, zaiste, trudno sobie wyobrazić gorszy niż teraz. Zaklinam, Panowie - nie traćcie nadziei i przywróćcie ją nam - tym, którzy ten klub kochają! Tylko Wy możecie uratować III ligę dla Kraśnika. Miasto, jeżeli poważnie myśli o stworzeniu tu ośrodka sportowego przyciągającego innych, musi mieć sportową wizytówkę. Tylko Stal może spełnić tę rolę. Orłowski z tą drużyną nie są w stanie zdobyć więcej niż 15 punktów w pozostałych meczach. A to oznacza spadek. I wtedy Stal nigdy nie wygrzebie się z czwartoligowego marazmu. Musicie zostać i dokończyć tego dzieła. Chciałbym jeszcze tylko wiedzieć gdzie teraz są ci wszyscy, którzy lubią myśleć o sobie jako o sympatykach czy kibicach. Dlaczego Kraśnik milczy? Dlaczego milczą władze i ludzie, którym dane jest stanowić o przyszłości sportu w tym mieście? Wiem, zapewne trenują wypinanie piersi na czas kiedy rozdawane będą ordery. Panowie, życzę Wam zmiany decyzji i wielu sukcesów. A wszystkim - Wesołych świąt.do góry strony | powrót
Lubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarskiLubgol - portal piłkarski