lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Piątek 29 Marzec 2024

Piłka nożna kobiet: Polska 4:0 Bośnia i Hercegowina

2011-10-26 21:20:00 | autor: PP | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Drugie zwycięstwo w eliminacjach EURO 2013 odniosła piłkarska reprezentacja Polski kobiet. W rozegranym w Sosnowcu spotkaniu biało-czerwone pokonały 4:0 Bośnię i Hercegowinę.

Po raz kolejny nasze panie były faworytkami spotkania, jednak długo nie potrafiły pokazać swojej dominacji. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy gola zdobyła Anna Żelazko. Po zmianie stron biało-czerwone od razu zaatakowały rywalki. Mimo wielu sytuacji m.in. Żelazko, Winczo czy Tarczyńskiej bramka nie padła. W 77 minucie swojego drugiego gola w meczu zdobyła Żelazko. Napastniczka Unii Racibórz wykorzystała kolejną swoją sytuację i nie miała problemów z pokonaniem bramkarli rywalek. W 82 minucie wynik spotkania podwyższyła Agnieszka Winczo, która dostała wyśmienite podanie od Żelazko. Cztery minuty później swoją bramkę dorzuciła Marta Stobba. Kapitan zespołu pokonała bramkarkę Bośni strzałem z linii pola karnego.

Całe spotkanie w bramce polskiej ekipy zagrała Katarzyna Kiedrzynek (na zdjęciu) z Górnika Łęczna. Kiedrzynek jednak w tym meczu nie miała zbyt wiele pracy, bowiem Bośniaczki nie potrafiły skonstruować ciekawej akcji ofensywnej. W końcowych minutach gry trener Roman Jaszczak wpuścił na plac boju drugą piłkarkę Górnika, Annę Sznyrowską. Na boisku nie pojawiła się Katarzyna Żak (AZS PSW Biała Podlaska). Spotkanie z trybun obserwowała ekipa Górniczek, która w czwartek w Katowicach zagra ligowy mecz z 1 FC Katowice.

Polska 4:0 (1:0) Bośnia i Hercegowina

Bramki: Żelazko 45, 77, Winczo 82, Stobba 86

Polska: Kiedrzynek - Pawlak, Mika, Górnicka, Leśnik – Gawrońska (Tarczyńska), Pakulska, Stobba, Chudzik – Żelazko (83' Balcerzak), Winczo (89' Sznyrowska)