Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

I liga: GKS Bogdanka 5:2 Flota Świnoujście

2012-03-17 17:10:17 | autor: KD | źródło: własne / Radio Lublin « poprzedni news | następny news »

Doskonale rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze pierwszoligowego GKS Bogdanka. Podopieczni Piotra Rzepki pokonali na własnym stadionie Flotę Świnoujście 5:2. Już w 5. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Michał Renusz, który wyprzedził obrońców i pokonał Alana Wesołowskiego w sytuacji sam na sam. Na 2:0 w 16. minucie podwyższył Wojciech Łuczak. Pomocnik gospodarzy otrzymał crossowe podanie i z narożnika pola karnego technicznym uderzeniem tzw. fałszem przelobował golkipera przyjezdnych. Goście nie zamierzali się poddawać i w 34. minucie zdobyli kontaktowego gola za sprawą uderzenia głową Ensara Arifovicia. Piłka znalazła drogę do bramki tuż przy słupku. Miejscowi zdołali pokonać Wesołowskiego raz jeszcze w 42. minucie. Celnym uderzeniem popisał się Łukasz Pielorz. W drugiej połowie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ensar Arifović zmniejszając prowadzenie gospodarzy do jednej bramki. Na odpowiedź podopiecznych Piotra Rzepki trzeba było poczekać do 67. minuty. Rzut karny pewnie egzekwował kapitan GKS Veljko Nikitović. Wynik ustalił w 85. minuce Renusz zamykając akcję Wojciecha Łuczaka.

GKS Bogdanka 5:2 (3:1) Flota Świnoujście