lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Piątek 26 Kwiecień 2024

Piłka nożna kobiet: Remis Polek, występ Kiedrzynek

2012-03-31 19:26:33 | autor: PP | źródło: własne / gornik-leczna.com/kobiety « poprzedni news | następny news »

Etatowa bramkarka Górnika Łęczna, Katarzyna Kiedrzynek rozegrała kolejny mecz w reprezentacji Polski. W sobotnie popołudnie „Irli” wystąpił w meczu z Grecją w ramach El. Euro 2013. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Od początku do ataków ruszyły reprezentantki Polski, które były faworytkami tego pojedynku. Efekty przyszły w 20 minucie kiedy to Sandra Sałata znalazła sposób na pokonanie bramkarki Grecji. W kolejnych minutach Polki miały okazję na podwyższenie rezultatu. Niestety ani Anna Żelazko, ani Agnieszka Winczo nie potrafiły zmienić rezultatu spotkania. W 38 minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania. Po nie udanej pułapce ofsajdowej naszej kadry sam na sam z Kiedrzynek wyszła Vasso Moskofidou i pokonała bramkarkę z Łęcznej.

Na początku drugiej połowy kolejny błąd popełniła polska defensywa i sam na sam z naszą bramkarką wyszła Sofia Kongouli. Na szczęście Polek uderzyła ona zbyt lekko i piłkę wyłapała Kiedrzynek. W 62 minucie po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu w polskim polu karnym dwie Greczynki stanęły przed okazją na zmianę rezultatu. Na szczęście dla Polek obie w dogodnych sytuacjach nie trafiły w futbolówkę. Kilka chwil później zdecydowane wyjście z bramki Kiedrzynek pozwoliło jej zabrać piłkę sprzed nóg nadbiegających przeciwniczek.

Reprezentantki Polski gola próbowały zdobyć po dośrodkowaniu z bocznych sektorów boiska. Niestety centra Natalii Chudzik z wolnego oraz Hanny Konsek znalazły się w rękach Charalampidou. W 82 minucie Polki miały najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Pakulskiej w słupek trafiła Winczo. Kilkadziesiąt sekund później groźna kontra biało-czerwonych mogła zakończyć się bramką, ale tym razem Pakulska minęła się z piłką. W 90 minucie z wolnego uderzała Chudzik, ale na posterunku była Charalampidou.

W innym meczu grupy 1 Rosjanki rozgromiły Macedonię 8:0, a Włoszki 4:0 pokonały Bośnię i Hercegowinę. W tabeli na czele Włoszki (18 pkt) przed Rosjankami (12 pkt) oraz Polkami (10 pkt). Kolejny mecz Polki rozegrają 16 czerwca z Bośnią i Hercegowiną.

Grecja – Polska 1:1 (1:1)

Bramki:  0-1 Sałata 20, 1-1 Moskofidou 38

Grecja: Charalampidou – Kakambouki, Gkatzogianni, Adamaki, Kongouli, Chatzigiannidou, Papadopoulou, Moskofidou (83 Arvanitaki), Mitkou, Sidira (72 Dimitriou), Kydonaki (77 Xera)

Polska: Kiedrzynek – Górnicka, Konsek, Stobba (69 Pakulska), Leśnik, Chudzik, Żelazko,Tarczyńska (77 Sikora), Sałata, Siwińska, Winczo