lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Środa 24 Kwiecień 2024

GKS II Bogdanka z Pucharem Polski w okręgu lubelskim

2012-05-23 19:33:08 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Rezerwy GKS Bogdanka triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego. W dzisiejszym spotkaniu finałowym łęcznianie pokonali na własnym stadionie trzecioligową Stal Kraśnik 2:1. Gospodarze wystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami mającymi za sobą grę w pierwszym zespole. Na murawie zameldowali się m.in. Mateusz Pielach, Kamil Oziemczuk czy Adrian Paluchowski. Z kolei goście pojawili się w Łęcznej w osłabieniu. Na ławce zasiadł Daniel Szewc, a w składzie nie znaleźli się Damian Pietroń, Rafał Szczawiński, Sebastian Brytan i Marcin Nowak. Nie było też Tomasza Ryczka, który wystąpił dziś w sparingu Korony Kielce.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, a zespoły nie miały zbyt wielu szans na zdobycie gola. W pierwszym kwadransie próbował Kamil Oziemczuk, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę. Goście odpowiedzieli strzałem Grzegorza Leziaka z 25. metrów, był on jednak także niecelny. W 32. minucie szybką akcję Bodziaka strzałem zamknął Oziemczuk, ale przeniósł piłkę nad bramką. Ostatnie minuty tej odsłony to kilka rajdów Brazylijczyka Eduardo, który próbował w pojedynkę zdobyć gola dla swojego zespołu - bez rezultatu.

Więcej emocji przyniosło drugie czterdzieści pięć minut. W 50. minucie następną sytuacją zmarnował Oziemczuk, a jedenaście minut później obrońcy gości zatrzymali w polu karnym Adriana Paluchowskiego. Już po chwili mogła paść bramka dla kraśniczan. Kapitalnie zachował się Eduardo, ale jego strzał końcami palców odbił Socha. W 71. minucie faulowany w polu karnym był Paluchowski i po chwili sam wymierzył sprawiedliwość pokonując Marcina Zapała. Faulującym był Pavlo Stadnicki, a za przewinienie otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:0. Po raz kolejny w roli głównej wystąpił Paluchowski, który wykorzystał ładne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Stali. W 90. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Pielach i siły zostały wyrównane. Chwilę później kraśniczanie zdobywają bramkę kontaktową. Z rzutu wolnego do siatki trafił Daniel Szewc. W ostatnich sekundach Stalowcy mieli jeszcze jeden rzut wolny, ale pomimo obecności wszystkich zawodników w polu karnym gospodarzy nie udało im się doprowadzić do dogrywki. Ostatecznie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego zagrają łęcznianie.

GKS:
Socha - Bodziak, Pielach, Bancerz, Michalak, Hermann (46 Tymosiak T.), Rembiesa (66 Bujak), Pisarczyk (80 Tymosiak J.), Labrado (76 Dubicki), Paluchowski, Oziemczuk

Stal:
Zapał - Prasnal, Żuber, Stadnicki, Ręba (86 Nowicki), Leziak (64 Szewc), Mielniczuk (74 Drozd), Joao Carlos, Pacek (82 Kalisz), Mietlicki, Eduardo

Tagi: Górnik II Łęczna;  III liga lub.-podkarp.;  IV liga lubelska;  LZPN;  Puchar Polski;  Stal Kraśnik;