lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 5 Maj 2024

12. kolejka IV ligi: Czerwono we Włodawie, Roztocze odbiło się od dna

2012-10-21 19:04:17 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Czerwona niedziela we Włodawie, Roztocze wraca do gry, a lider znów mieszka w Zamościu. 12. kolejka IV ligi lubelskiej obfitowała w sporą ilość emocji.

Zaczęło się w sobotę od pewnego zwycięstwa Janowianki. Nie była to w żadnym stopniu niespodzianka bowiem terminy spotkań czwartoligowych rezerw Podlasia oraz pierwszej drużyny występującej w trzeciej lidze praktycznie się pokrywały. Bialczanie pojechali więc do Janowa w mocno okrojonym składzie i wrócili do domu z bagażem czterech bramek. Janowianie wskoczyli na szóste miejsce w tabeli, co po słabym początku rozgrywek i problemach w przerwie między sezonami jest wynikiem nadspodziewanie dobrym.

W drugim z sobotnich meczów doszło do potyczki AMSPN Hetman Zamość z Lewartem Lubartów. Goście jechali do faworyzowanych gospodarzy z nastawieniem przywiezienia zdobyczy punktowej. Szybko plany te zweryfikował Damian Dębicki, który wpisał się na listę strzelców w 19. minucie gry. Jak się okazało było to trafienie na wagę trzech punktów i fotela lidera. Gospodarze zagrali lepiej niż w poprzednich tygodniach, ale o zwycięstwo ich kibice drżeli do ostatnich minut.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz rejowieckiej Sparty z rezerwami GKS Bogdanka. Gospodarze w przekroju całego meczu byli zespołem lepszym i tylko własnej nieskuteczności mogą zawdzięczać zdobycie zaledwie jednego punktu. Podopieczni Zbigniewa Wójcika szczególnie w pierwszej połowie mylili się w idealnych sytuacjach, natomiast goście nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce miejscowych i remis powinni przyjąć z zadowoleniem.

Wiele działo się we Włodawie. W niedzielne popołudnie miejscowa Włodawianka podejmowała Victorię Żmudź i to goście cieszyli się po końcowym gwizdku. Zaczęło się jednak nieźle dla gospodarzy. W 39. minucie wychodzącego na czystą pozycję Wojciecha Więcaszka do parteru sprowadził Jarosław Kotowski i tym samym osłabił swój zespół. W chwilę po wznowieniu gry humory miejscowych poprawiły się jeszcze bardziej, bo do siatki trafił Grzegorz Bornus. W kolejnych minutach zaczęły się jednak dziać dla gospodarzy rzeczy niespodziewane. Najpierw w 58. minucie drugi żółty kartonik obejrzał Marek Żakowski, a potem żółte kartki oglądali kolejni gracze gospodarzy. Dodatkowo w ciągu siedmiu minut dwukrotnie bramkarza miejscowych pokonali przyjezdni wychodząc na prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Damian Rakowiecki i Krystian Mroczek. Ostatnie dziesięć minut to kolejne żółte kartki i w konsekwencji czerwone dla Więcaszka, Kuczyńskiego i Nielipiuka. Włodawianka kończyła mecz z sześcioma zawodnikami w polu, a trzy punkty pojechały do Żmudzi.

Piłkarze Włodawianki nie mieli dziś zbyt wielu powodów do zadowolenia - fot. Inspiracja Studio

Do pięciu serię meczów bez porażki przedłużyli gracze Orionu Niedrzwica pokonując w Piszczacu tamtejszą Lutnię 2:0. Goście objęli prowadzenie w 13. minucie po golu Łukasza Młynarskiego, a wynik tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Robert Cielma.

Po serii kompromitujących porażek drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Roztocza Szczebrzeszyn. Podopieczni Zbigniewa Ulanowskiego zdobyli pierwsze wyjazdowe punkty pokonując w Rykach chimeryczny Ruch 2:1. Wzorowo wyprowadzane kontrataki dały gościom gole autorstwa Piotra Lipca i Daniela Wagi. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Wojciecha Kępki.

Już po raz siódmy zremisował zespół Opolanina Opole Lubelskie. Tym razem opolanie podzielili się punktami z Huczwą Tyszowce zdobywając gola na wagę jednego punktu tuż przed końcowym gwizdkiem. Wcześniej dwukrotnie na prowadzenie wychodzili zawodnicy Jacka Paszkiewicza. Gospodarze skutecznie jednak gonili wynik.

W ostatnim ze spotkań Omega Stary Zamość pokonała Stal Poniatowa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 37. minucie gry Jarosław Goch. Gospodarze wykorzystali tym samym potknięcie Sparty Rejowiec Fabryczny i zrównali się z nią punktami. Samo spotkanie było ciekawe,a wynik przez 90 minut był sprawą otwartą. Decydowała jednak skuteczność pod bramką rywali, a w tym elemencie lepsi byli gospodarze i oni cieszyli się z końcowego triumfu.