lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 29 Kwiecień 2024

III liga: Lider już tylko papierowy?

2013-04-29 00:01:57 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Papierowy lider? Tak coraz więcej zespołów postrzega Tomasovię Tomaszów Lubelski. Nikt z kibiców zespołu Bohdana Bławackiego nawet w najczarniejszych snach nie podejrzewał, że ich pupile w trzech pierwszych meczach rundy rewanżowej zdobędą zaledwie jeden punkt nie zdobywając gola. Dziś tomaszowianie przegrali z radzyńskimi Orlętami, co trzeba oceniać w kategorii sensacji, tym bardziej, że goście wygrali zasłużenie będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Usprawiedliwieniem gospodarzy może być fakt nieobecności trenera Bławackiego, który został w ojczyźnie z powodów osobistych. Bramki dla zwycięzców zdobyli Bartosz Tomczuk i Piotr Zmorzyński.

Wcześniej swoje spotkanie rozgrywała Lublinianka-Wieniawa, która przegrała z Izolatorem Boguchwała 0:2. Samo spotkanie było wyrównane, ale dojrzalsi byli goście i to oni wywieźli z Lublina trzy punkty po trafieniach Sebastiana Brockiego i Tomasza Płonki.

Wielu emocji dostarczył mecz w Chełmie. Chełmianka prowadziła w 23. minucie po golu Mateusza Olszaka, a wcześniej miała jeszcze dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola. Na boiskową sytuację natychmiast zareagował trener Stali, Włodzimierz Gąsior, który przed upływem pół godziny gry dokonał aż dwóch zmian! Roszady przyniosły efekt, bo piłkarze z Mielca doprowadzili do wyrównania, a na dziesięć minut przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. Wcześniej z boiska w kontrowersyjnych okolicznościach usunięty został Sergio Batata. Tuż przed końcowym gwizdkiem czerwony kartonik ujrzał także Mateusz Tywoniuk.

Trzy punkty zdobyły wreszcie Orlęta z Łukowa pokonując Czarnych Jasło. W 25. minucie pięknym strzałem w okienko z szesnastego metra wynik otworzył Łukasz Kiryło. Po kolejnym kwadransie było już 2:0. Ładny rajd Demianiuka wykończył Paczkowski. W drugiej połowie łukowianie poszli za ciosem i zdobyli kolejną bramkę. Indywidualną akcję Łukasza Kiryło sfinalizował Cezary Demianiuk i wydawało się, że nic złego gospodarzom stać się już nie może. Nic bardziej mylnego! W ciągu dwóch minut najpierw do siatki trafił Paweł Remut, a potem nieszczęśliwie interweniował Paweł Matłacz po strzale Brożyny i kibice byli świadkami nerwowej, ale szczęśliwej dla gospodarzy końcówki meczu.

Kamil Dydo
został bohaterem kraśnickiej Stali. Podopieczni Dariusza Matysiaka przegrywali ze świdnicką Avią 0:1 po golu Konrada Tarkowskiego. Do wyrównania doprowadził tuż przed końcowym gwizdkiem wspomniany Dydo, który na murawie pojawił się.. pięć minut wcześniej.

Wczoraj cenne trzy punkty z dalekiego Krosna przywiozło Podlasie Biała Podlaska, które wygrało 2:1. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Sawtyruk, a gola na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie strzelił Paweł Komar.

W tabeli na prowadzeniu wciąż Tomasovia, ale przewaga nad drugą Stalą Mielec stopniała już tylko do dwóch punktów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Stal z Sanoka. W klasyfikacji strzelców Łukasza Gizę, który już nie powiększy swojego dorobku dogonił Tomasz Płonka z Izolatora Boguchwała.

W 23. minucie Mateusz Olszak utonął w objęciach kolegów, niestety jego trafienie nie wystarczyło by pokonać mielecką Stal / fot. D. Palica