lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Niedziela 12 Maj 2024

IV liga: Grad bramek na początek majówki

2013-05-02 09:28:17 | autor: Piotr Podleśny | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

W rozpoczynającej majówkę 22 kolejce IV ligi padło aż 23 bramki, co daje średnio 2,875 bramki na mecz. Najwięcej goli padło w Rykach, gdzie Ruch uległ Stali Poniatowa 3:4.

Kibice, którzy wybrali się na stadion Ruchu na pewno nie żałowali spędzenia majówki na stadionie. Na pierwszego gola czekano do 10 minuty, kiedy to strzelanie rozpoczął Tomasz Sikora. Radość nie trwała długo, bo już w 15 minucie do remisu doprowadził Adrian Kowalski. To co się stało w kolejnych 4 minutach zaszokowało wszystkich sympatyków Ruchu. Za sprawą Michała Czarneckiego i Jarosława Wyroślaka drużyna Stali wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Kontaktowego gola w 23 minucie zdobył Wojciech Kępka. Kolejne gole padły już po przerwie. Najpierw swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Czarnecki, a kilka chwil później to samo uczynił Kępka.

Ważny dla dołu tabeli mecz rozegrano pomiędzy Roztoczem Szczebrzeszyn i Podlasiem II Biała Podlaska. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Damiana Ścibiora. Potem jednak strzelali już goście z Białej Podlaskiej. Najpierw karnego wykorzystał Piotr Litwiniuk, a potem strzelali Łukasz Biegajło i Mateusz Weśniuk. Wiosną wciąż nie zwalnia Victoria Żmudź. Tym razym podopieczni Piotra Molińskiego ograli na własnym obiekcie Dan-Mar Huczwa Tyszowce 3:0. Na przebieg meczu na pewno duży wpływ miała bramka zdobyta już w 1 minucie spotkania. Cenne trzy punkty na swoje konto dopisała także Lutnia Piszczac. Na bocznym boisku w Piszczacu beniaminek pokonał 1:0 Lewart Lubartów. Na dość małym boisku nie dało się zbytnio pograć piłką i obie drużyny próbowały dalekich wrzutek na napastników.

Lutnia zrobiła kolejny krok ku utrzymaniu wygrywając w środę 1:0 z Lewartem

Po raz kolejny nie powiodło się Orionowi Niedrzwica Duża. W niedzielę grał z rezerwami Podlasia, w których zagrali zawodnicy z pierwszego składu. W środę z kolei do Niedrzwicy przyjechał GKS Bogdanka II i też nie zabrakło graczy z szerokiej kadry pierwszoligowca. Ostatecznie goście z Łęcznej wygrali 3:0, a do bramki Orionu strzelali Mateusz Pielach, Kamil Oziemczuk oraz Jacek Kusiak. Niespodzianką 22 kolejki jest wygrana Janowianki Janów Lubelski z Omegą Stary Zamość. Mająca sporo problemów organizacyjno - finansowych w okresie zimowym ekipa gospodarzy wiosną gra na dobrym poziomie. Zgoła inaczej radzi sobie Omega, która po zimowych transferach miała włączyć się do walki o awans do III ligi. Jedynego gola w środę dla Janowianki zdobył Łukasz Kaproń.

Najciekawszym środowym pojedynkiem było starcie Sparty Rejowiec Fabryczny z AMSPN Hetman Zamość. Spotkanie czwartej i pierwszej drużyny rozgrywek zakończyło się podziałem punktów. Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni za sprawą nie zawodnego w rundzie wiosennej Przemysława Gałki. Dla napastnika AMSPN Hetman jest to już dwudziesta czwarta bramka w tym sezonie. Na kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Patryk Bąk. Spotkanie w Rejowcu Fabrycznym obejrzeli kibice zarówno Sparty, jak i AMSPN Hetman. Słowa uznania dla gospodarzy, którz nie zabrali kibicom przyjemności oglądania ich ulubieńców. Remisem zakończyło się także spotkanie Włodawianki Włodawa oraz Opolanina Opole Lubelskie.