lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Środa 1 Maj 2024

Zaczarowana bramka Kolejarza - relacja z meczu Kolejarz - GKS Bogdanka

2013-05-09 15:29:09 | autor: Dominik Aleksander | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Pomimo wielu dobrych okazji, Bogdanka po raz kolejny wraca z meczu wyjazdowego bez wygranej. Wygraną 3:0 mógł tym razem świętować Kolejarz Stróże.  Wszystkie trzy gole ustrzelił Maciej Kowalczyk.

Łęcznianie nadal czekają na swoją pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie. Tym razem nie uległ im Kolejarz, chociaż GKS miał do wykorzystania kilka bardzo bliskich okazji. Przewaga gości była szczególnie widoczna w pierwszej połowie, a bramkę Łukasza Lisaka atakowali m. in. Sebastian Szałachowski oraz Tomasz Nowak. Żadnemu z nich nie udało się jednak zapisać na listę strzelców, a piłkarskie przesądy o zemście niewykorzystanych szans szybko się sprawdziły. Gospodarze wykorzystali jedną ze swoich niezbyt licznych okazji. W 33. minucie prowadzenie dał zespołowi Maciej Kowalczyk, co było zaledwie wstępem do bardzo udanego dla niego występu.

Piotr Rzepka po raz kolejny nie miał zadowolonej miny po meczu swoich podopiecznych / fot. Kamil Kmieć (archiwum)

Po przerwie we znaki GKS-owi ponownie dał się Lisak, popisując się kapitalną interwencją przy strzale Tomaša Pešira. Udana akcja bramkarza gospodarzy wcale nie zniechęciła piłkarzy GKS-u, którzy mocno starali się o wyrównującego gola. Świętować dane było jednak Kolejarzowi. Pawła Sochę po raz kolejny pokonał w 76. minucie Kowalczyk. Snajper jednak na tym nie zakończył, w 91. minucie kompletując hat-tricka. Bogdanka jeszcze 10 minut przed tym miała bardzo dobrą okazję na kontaktowego gola, ale tym razem w paradę weszli im obrońcy Kolejarza, wybijając piłkę tuż spod bramki. Chociaż przegrana jest dla podopiecznych Piotra Rzepki bardzo dotkliwa, to nie ma wiele czasu na lizanie ran, bo w najbliższą sobotę do Łęcznej zawita Zawisza Bydgoszcz. Wszystkie zakłady bukmacherskie dają kujawskiej ekipie duże szanse na awans do Ekstraklasy  (2. miejsce, 52 pkt), więc na spotkanie z GKS-em stawi się na pewno w pełni zmotywowana. Tymczasem plasująca się na 12. lokacie Bogdanka (38 pkt) nadal ma szanse na wskoczenie do pierwszej ’dziesiątki’, zależnie od wyników spotkań Kolejarza i GKS-u Katowice.

Kolejarz Stróże 3:0 (1:0) GKS Bogdanka