lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Piątek 26 Kwiecień 2024

Aktualny sezon

Sezon 2014/2015

Zaczęli jak zawsze, skończyli jak nigdy - relacja z meczu Motor - Unia

2013-05-25 20:08:14 | autor: Olga Mazurek | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Jaskółki krążyły dziś nieustannie nad stadionem przy al. Zygmuntowskich. Niemniej jednak jak się okazało nawet jedenaście jaskółek wygranej nie czyni. Motor Lublin pokonał na własnym boisku Unię Tarnów 3:1 w meczu 31.kolejki II ligi wschodniej.

Motor Lublin pewnie rozpoczął pierwszą połowę gry na własnym boisku. Liczne akcje i szarże w polu karnym przeciwnika w wykonaniu gospodarzy pokazywały jak ważna jest dla nich wygrana w dzisiejszym spotkaniu. Jednak podyktowanie swojego stylu gry nie zapewniło Lublinianom prowadzenia. Wystarczyła jedna kontra zespołu Unii by powtórzyć typowy ostatnimi czasy scenariusz – Motor traci bramki mimo przewagi na boisku, a później nie może ich nadrobić. W 10.minucie prostopadłe podanie Sergiusza Koseckiego do Marcina Furmańskiego szczęśliwie zakończyło się bramką na 1:0 dla gości. Napastnik przyjezdnych nie miał najmniejszego problemu z wyprzedzeniem obrońców Motoru i w sytuacji sam na sam skierował futbolówkę do siatki Tomasza Ptaka. Kilka podobnych sytuacji miało miejsce jeszcze w tej samej połowie spotkania. Lubelscy defensorzy trzymali zbyt daleki dystans od swoich przeciwników pozwalając tym samym Jaskółkom na swobodne przejście z piłką na własne pole karne i to bez żadnych utrudnień.

Tym razem strata bramki nie rozbiła gry Motoru i nie odebrała woli walki zawodnikom, choć wiele wyprowadzanych akcji kończyło się fiaskiem po bardzo nieprzemyślanych i niecelnych podaniach. Dominacja ekipy z Zygmuntowskich wkrótce została nagrodzona golem autorstwa, skutecznego w dzisiejszym spotkaniu, Ivana Jovanovica. Chorwat dość niepewnie aczkolwiek trafnie wykonał rzut karny podyktowany przez sędziego Mariusza Korzeba za zagranie ręką Kamila Pawlaka. W 37.minucie, strzałem z ostrego kąta próbował zaatakować bramkę gości Damian Kądzior, jednak jego uderzenie wybił Rafał Słomski. Po dośrodkowaniu Kędziora z rzutu rożnego piłka przeszła przez nogi Radosława Kursy, a dalej trafiła wprost do Jovanovića, który okazał się być bohaterem na swoim stadionie i wbił futbolówkę z główki dając przewagę ekipie z Lublina. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszych 45.minut tego spotkania.

W drugiej połowie meczu również wyczuwalna była przewaga gospodarzy choć już z mniejszą intensywnością niż poprzednio. Gra toczyła się w środku pola, a lublinianie zdawali się odrobić w przerwie pracę domową i poprawili ustawienie w obronie. Po godzinie gry na boisku pojawił się Kacper Horodeński, który podaniem z prawej strony boiska wyłożył futbolówkę Michałowi Ciarkowskiemu a ten, lekkim strzałem po rękach Słomskiego, zamienił tę asystę na gola. Chwilę później młody zawodnik zmarnował okazję na podwyższenie wyniku. Mimo sytuacji sam na sam z golkiperem Unii i ustawieniem piłki na lewą nogę, Horodeński postanowił wstrzymać się z decyzją strzału do siatki co spowodowało wybicie piłki przez defensorów z Tarnobrzegu.

Zawodnicy Unii Tarnów walczyli dzielnie do samego końca jednak żadne starania nie przyniosły rezultatów w zmniejszeniu bramkowej różnicy. Piłkarze Motoru Lublin wykorzystali znacznie mniej niż sobie wypracowali. Dzisiejsze zwycięstwo jest o tyle cenne o ile znowu daje moment wytchnienia i oddala perspektywę spadku z II ligi.

Motor Lublin 3:1 Unia Tarnów

Bramki: Jovanović 27 z karnego, 38, Ciarkowski 63 – Furmański 9

Motor: Ptak - Falisiewicz, Kursa, Bronowicki, Węska (61 Horodeński), Ciarkowski, Kostrubała, Kądzior (90 Kosiarczyk), Ptaszyński, Jovanović, Mihałewski (80 Matuszczyk)

Unia: Słomski - Jamróg, Bednarczyk, Pawlak, Witek, Sojda (56 Radliński), Furmański, Kazik, Kostecki (60 Ślęzak), Matras (68 Szczerba), Fałowski (70 Adamski)

Żółte Kartki: Kursa  – Kazik, Witek

Sędziował: Mariusz Korzeb (Małopolski ZPN)