lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Środa 24 Kwiecień 2024

Nic się nie zmieniło - Wisła przegrała z Pogonią

2013-07-13 20:53:43 | autor: KD | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Identycznym wynikiem jak rok temu zakończył się mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Puławy, a Pogonią Siedlce. Puławianie przy momentami rzęsistym deszczu przegrali z rywalami 1:3.

Już pierwsza akcja przyniosła bramkę dla gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego celnym strzałem głową zakończył Wiktor Lach. Chwilę później do wyrównania w zamieszaniu pod bramką doprowadził Dawid Pożak. Na tym celne strzelanie w pierwszej połowie się skończyło. Wisła była groźniejsza, przeważała. Na prawej stronie szalał Piotr Charzewski, a jego dośrodkowania kończone były strzałami Rafała Wiącka i Konrada Nowaka. Swojej szansy z dystansu szukał też Arkadiusz Maksymiuk. Wydawało się, że puławianie są na dobrej drodze do zwycięstwa. W przerwie trener Magnuszewski dokonał jednak dwóch dość dziwnych zmian. Dobrze grających Piotra Nowosielskiego i Arkadiusza Maksymiuka zastąpili Paweł Jabkowski i Szymon Martuś. W środku pola zrobiła się spora dziura co skrzętnie wykorzystali goście. Najpierw w 49. minucie ładną zespołową akcję przy biernej postawie obrońców wykończył Cezary Demianiuk, a dziewięć minut później strzałem tuż przy słupku wynik ustalił Mariusz Dzienis. Najlepszą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki miał w 88. minucie Konrad Szczotka, ale jego uderzenie trafiło wprost w bramkarza siedleckiego zespołu.

Tym samym puławianie kończą grę w Pucharze Polski już po jednym meczu. Nie da się jednak oprzeć wrażeniu, że na zwycięstwie niezbyt im zależało. W protokole meczowym wpisanych było zaledwie czternastu zawodników miejscowej drużyny.

Wisła Puławy 1:3 (1:1) Pogoń Siedlce