lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Sobota 27 Kwiecień 2024

Ekstraliga kobiet: Górnik Łęczna 5:0 Mitech Żywiec

2011-10-08 23:19:08 | autor: PP | źródło: własne | foto: Inspiracja Studio (www.inspiracjastudio.pl) « poprzedni news | następny news »

Zwycięstwem piłkarki Górnika Łęczna zakończyły rundę jesienną na własnym obiekcie. W rozegranym w sobotę meczu Górniczki wygrały 5:0 z Mitechem Żywiec. Hattrickiem popisała się Julia Sokolova, a po jednej bramce zdobyły Raymonda Kudyte oraz Anna Sznyrowska.

Gospodynie były faworytkami spotkania i już od początku narzuciły własny styl gry. Przyjedne nie były w stanie przeciwstawić się zielono-czarnym i ustawały im praktycznie na każdym kroku. Pierwsza bramka spotkania padła już w 6 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczyła Kudyte i strzałem głową z 16 metra otworzyła wynik spotkania.

Po kilku chwilach rezultat zmienić mogła Anna Sznyrowska, jednak najskuteczniejsza zawodniczka miejscowych przestrzeliła w dogodniej sytuacji. Co nie udało się Sznurkowi udało się Sokolovej. Łotyszka uderzeniem z dystansu rozpoczęła swoje strzelanie w sobotnim spotkaniu. Nie minęło 120 sekund, a Sokolova ponownie wpisała się na listę strzelców. Tym razem wykorzystała błąd defensywy Mitechu i nie dała szans na skuteczną interwencję bramkarce przyjezdnych.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo iż Górniczki miały dogodne sytuacje do zdobycia bramek. Swojej szansy szukały m.in Ana Alkeperova, Olha Zubczyk. Mitech odpowiedział jedną kontrą, która jednak zakończyła się niecelnym strzałem na bramkę Izabeli Godzińskiej.

Nawet trójka przeciwniczek nie była w stanie zatrzymać Magdaleny Dudek

Po zmianie stron wciąż w atakach nie ustawały podopieczne Mirosława Stańca. Po kilku minutach gry hattrcika skompletowała Sokolova, która tego dnia była nie do zatrzymania dla defensywy z Żywca. Wynik spotkania ustaliła Sznyrowska, który tym samym zdobyła swojego dziesiątego gola w bieżacych rozgrywkach Ekstraligi. Przyjezdne okazję na honorowe trafienie miały w końcówce meczu. Zawodniczka Mitechu przegrała jednak pojedynek jeden na jeden z Godzińską i tym samym Górniczki po raz kolejny schodziły z boiska mając bezbłędną defensywę.

Górnik Łęczna 5:0 (3:0) Mitech Żywiec