lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Sobota 27 Kwiecień 2024

Ekstraliga kobiet: Górnik Łęczna wiceliderem

2012-03-26 12:00:50 | autor: PP | źródło: gornik-leczna.com/kobiety / foto: Inspiracja Studio « poprzedni news | następny news »

Ważne trzy punkty z Konina przywiozły w sobotę piłkarki Górnika Łęczna. W meczu na szczycie miejscowy Medyk uległ zielono-czarnym 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Od początku groźnie zaatakowały Górniczki. Najpierw Anna Sznyrowska, a potem Julia Sokolova nieskutecznie ostrzeliwały bramkę Medyka. Blisko zdobycia bramki była Marina Huzarewicz, która w 10 minucie próbowała strzałem lobem pokonać źle interweniującą bramkarkę z Konina. Zabrakło jednak kilku centymetrów.

W 25 minucie to jednak Medyk wyszedł na prowadzenie. Po błędzie w środku pola szybka kontra gospodyń zakończyła się bramką Marty Woźniak. Łęcznianki nie załamały się i już w 29 minucie doprowadziły do wyrównania. Po znakomitym podaniu Any Alkeperovej gola zdobyła Julia Sokolova. Ta sama zawodniczka w 37 minucie ustaliła wynik spotkania. Tym razem asystę na swoje konto zapisała Sznyrowska. W drugiej połowie Medyk chciał zmienić rezultat spotkania. Jednak ich ataki nie były skuteczne i Katarzyna Kiedrzynek nie wyjmowała już piłki z bramki.

Z lewej zdobywczyni dwóch bramek w Koninie - Julia Sokolova, z prawej Anya Alkeperova, która zaliczyła w sobotę asystę.

Dzięki temu zwycięstwu Górniczki zajmują drugą pozycję z dorobkiem 28 punktów. Liderem jest Unia Racibórz (30 punktów). Medyk zajmuje trzecie miejsce i ma na koncie 27 punktów.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 1:2 (1:2)

Bramki: Woźniak 25 – Sokolova 29, 37

Żółte karki: Dudek

Górnik: Kiedrzynek – Hajduk, Kudyte, Huzarewicz (85 Huzarewicz), Guściora (62 Pakuła) – Dudek, Alekperova, Kwietniewska, Zubczyk, Sokolova, Sznyrowska