lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Poniedziałek 29 Kwiecień 2024

IV liga: Kolejka dla gości, GKS Bogdanka II o krok od awansu

2013-05-27 00:05:14 | autor: Piotr Podleśny | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

Tylko jedno zwycięstwo odnieśli w 26. kolejce IV ligi lubelskiej gospodarze. Czterokrotnie lepsi okazali się goście, a dwa spotkania zakończyły się remisami. Tradycyjnie jak co tydzień nie obyło się bez niespodzianek.

Po pewne trzy punkty sięgnął będącą już w trzeciej lidze AMSPN Hetman Zamość. Podopieczni Roberta Wieczerzaka ograli na wyjeździe aż 4:0 Włodawiankę Włodawa. Dwa gole dla zwycięzców zdobył zmierzjący po koronę króla strzelców Przemysław Gałka, który skutecznie egzekwował rzuty karne. Ponadto do bramki Włodawianki trafili Kamil Grela i Hubert Czady. O jedno oczko podniósł się dorobek wicelidera, GKS Bogdanka II. Tym razem rezerwy pierwszoligowca tylko zremisowały z Lutnią Piszczac 0:0. Co ciekawe goście grali od 1 do 30 minuty i od 60 do 90 minuty w dziesięciu, bowiem nie mogli w pełni wykorzystać wszystkich zawodników. W dziewięciu mecz kończyli za to gospodarze, po tym jak czerwone kartki objrzeli Marcin Korneluk oraz Mateusz Cydejko.

W najciekawszym starciu weekendu Omega Stary Zamość podejmowała Lewart Lubartów. Pierwsi na prowadzenie wyszli lubartowianie po celnym uderzeniu Przemysława Kosmali. Radość trwała tylko kilka minut bo szybko do remisu doprowadził Kami Droździel. Do końca meczu kibice nie obejrzeli już bramek i starcie 3 z 4 drużyną ligi zakończyło się remisem. Być może ktoś z tej dwójki będzie walczył o promocję do III ligi jeżeli z gry w niej zrezygnuje po awansie GKS Bogdanka II. Kolejną wpadkę zanotowała Sparta Rejowiec Fabryczny. Tym razem u siebie podopieczni Zbigniewa Wójcika ulegli walczącemu o utrzymanie drugiemu zespołowi Podlasia Biała Podlaska. W ekipie gospodarzy zabrakło Jacka Ziarkowskiego, który mimo swojego wieku jest ważnym ogniwem ofensywy Sparty. Goście z Białej Podlaskiej wygrali skromnie 1:0 po golu Mateusza Gromysza. Wynik mógł być wyższy, ale w 3 minucie Piotr Litwiniuk nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejny raz w kwestii sensacji piszemy o Victorii Żmudź. Tym razem jednak beniaminek zaskoczył, ale na minus. Przed własną publicznością Victoria uległa walczącemu o utrzymanie Roztoczu Szczebrzeszyn 3:5. Tak wielu bramek dawno nie widziano w IV lidze i kibice, którzy wybrali się na obiekt w Żmudzi na pewno mogą żałować tylko jednego - faktu, że ich pupile przegrali. Dwie bramki dla Roztocza zdobyli Kamil Kornas i Damian Ścibior, a jedną dorzucił Tomasz Albingier. Dla miejscowych trafiali Łukasz Kiejda, Sebastian Klajda oraz w ostatniej minucie meczu samobójcze trafienie zanotował Paweł Sawic. Niespodziewanej porażki doznała też Janowianka Janów Podlaski. Zespół Andrzeja Wachowicza nie dał rady przeciwstawić się Dan-Mar Huczwa Tyszowce i przegrał 0:3. Dla gości trafili Artur Cieślik (dwukrotnie) oraz Patryk Mac. Cenne trzy punkty na swoje konto dorzucił Ruch Ryki. Podopieczni Pawła Wardy pokonali 1:0 Orion Niedrzwica Duża. Gola zdobył z rzutu karnego Wojciech Kępka, dla którego było to już osiemnaste trafienie w rozgrywkach. Z powodu złego stanu boiska nie doszło do skutku spotkanie pomiędzy Opolaninem Opole Lubelskie i Stalą Poniatowa.

Victoria Żmudź 3:5 (0:1) Roztocze Szczebrzeszyn

Bramki: Kiejda Ł 53, Klajda 66, Sawic 90 (samobójcza) - Ścibior 31, 54, Kornas 46,83, Albingier 78