lubgol.pl powiadom znajomego mapa strony RSS A A A Dziś jest Sobota 20 Kwiecień 2024

Piłkarski weekend w regionie (15.02)

2015-02-15 23:36:31 | autor: Red | źródło: własne « poprzedni news | następny news »

W niedzielę kolejne gry kontrolne rozegrały zespoły z naszego regionu. Już o dziesiątej na boisko w Puławach wybiegł czwartoligowy MKS Ryki. Zespół Sławomira Kozłowskiego pokonał występujący w radomskiej okręgówce Plon Garbatka-Letnisko 4:2. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Rafał Woć, a po jednym dołożyli Wojciech Kępka i Krzysztof Gransztof. W składzie zespołu z Ryk było sporo nowych twarzy. - Sprawdzałem aż sześciu zawodników. Do środy powinna wyjaśnić się przyszłość większości z nich. Dzisiejszy przeciwnik niby jest z niższej ligi, ale walczył mocniej niż miałby to być mecz ligowy. Ich zawodnicy to takie "harpagany", którzy kopią i gryzą. Była walka i przez to zrobił się fajny mecz. Nareszcie obrona zagrała przyzwoicie, bo oba gole straciliśmy już w samej końcówce po zmianach w składzie - ocenił szkoleniowiec MKS-u. Również w niedzielę swój mecz miał rozgrać Grom Kąkolewnica. Niestety ze względu na problemy rywala - MKS Mielnik - sparing nie doszedł do skutku.

Pomimo podobnych problemów organizacyjnych grę kontrolną odbyli zawodnicy Janowianki. Drużyna Grzegorza Sowy zremisowała z niżej notowaną Unią Wilkołaz 2:2. Obydwa gole zapisał na swoim koncie Łukasz Piecyk. - Sparing oceniam pozytywnie. Prowadziliśmy do przerwy 2:0, straciliśmy gola na 2:2 pod koniec meczu, gdy przeprowadziliśmy kilka zmian. Generalnie wyglądało to dość dobrze. Nie zagrał dziś Piotrek Gąbka, który broni licencjatu na uczelni, Piotrka Chmiela zatrzymał wyjazd okolicznościowy - podsumował drugi trener janowian Marek Krzysztoń. Do ostatnich sekund niepewny był wynik meczu Czarnych Dęblin z Opolaninem Opole Lubelskie. Ostatecznie tuż przed końcowym gwizdkiem Paweł Osojca zapewnił zwycięstwo dęblinianom. Wcześniej do siatki trafiali Bartłomiej Cichecki i Paweł Przybysz po stronie Czarnych, oraz Michał Rożek i Mariusz Gołociński dla Opolanina. - Mamy duże problemy kadrowe, wszyscy już o tym wiedzą. Szkoda tylko, że gramy sparingi w okrojonym składzie. Z różnych powodów nie mogłem skorzystać dziś z sześciu zawodników. Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy ciężkie treningi, a mimo tego w pierwszej połowie Opolanin zbytnio nam nie przeszkadzał. Nastawił się typowo na grę z kontry. W drugiej połowie to rywal dominował przez dwadzieścia minut, a potem znowu przewaga była po stronie Czarnych. Udokumentowaliśmy ją dwoma bramkami. Jestem zadowolony z tej jednostki treningowej chociaż smuci mnie trochę kontuzja Adamskiego. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo i tak mamy duże problemy z młodzieżowcami - przyznał trener dęblinian Michał Walendziak.